Tworzenie e-booka

Zajmujesz się produkcją lub oferujesz usługi? Stwórz wartość dodaną do swojej oferty.

E – book promocyjny może być poradnikiem – ze wskazówkami eksperta, lub felietonem, który będzie inspiracją dla społeczności skupionej wokół Twojej marki. 

Koncepcja content marketingowa zwykle zakłada wykreowanie newslettera, mailingu, treści na stronę firmową, bloga czy social media. E-booki promocyjne nie są oczywistym wyborem, a przez to mogą stać się wyjątkowymi materiałami rozpowszechniającym Twoje produkty lub usługi. Ponieważ wymagają czasochłonnego opracowania i różnych kompetencji, warto zdać się na doświadczenie agencji, która współpracuje z wieloma specjalistami. Razem wypromujemy Twoją markę i zadbamy o niebanalną, świeżą komunikację.

Jak stworzyć e-booka?

E-booki firmowe umożliwiają przekazanie dłuższych treści w poręcznej, ekologicznej i łatwo dostępnej formie. Tematykę, styl pisania treści czy formę graficzną dobierzemy do Twojej grupy odbiorczej. E-book może między innymi przybrać formę:

 • case study, w którym przedstawisz historię Twojej marki i opowiesz o sukcesach oraz ważnych dla Ciebie wartościach,
 • poradnika, np. ze zbiorem przepisów kulinarnych czy wskazówek dietetycznych lub treningowych,
 • zestawienia aktualności i trendów w Twojej branży,
 • przedstawienia raportów oraz badań.

Co możesz zyskać dzięki e-bookom promocyjnym?

Leady, leady, leady

E-booki promocyjne to materiały, za które w internecie płaci się… danymi kontaktowymi. Przesłanie e-booka w formie pdf w zamian za adres e-mail lub numer telefonu do Klienta, co do którego możesz mieć pewność, że jest zainteresowany Twoją usługą lub produktem – nie ma skuteczniejszej formy content marketingu. Pod jednym warunkiem: materiał, który dajesz, musi być wartościowy i realnie pomóc Klientowi lub go po prostu ucieszyć. Dlatego treść i formę e-booka najlepiej przygotować z ekspertami, którzy podążają za trendami, potrafią kreować wizerunek i dbać o wiarygodność.

Wzbudź zainteresowanie swoją ofertą i dotrzyj do nowych potencjalnych klientów – e-book promocyjny może być najmocniejszym punktem styku z Twoimi odbiorcami.

Twórz trwałe relacje z klientami

E-booki promocyjne pozwolą dostarczyć klientom Twojej marki wartościowych informacji, których szukają. Jeśli wcześniej dowiesz się, co pociąga Twoich odbiorców i wpiszesz się w ich potrzeby, stworzysz trwałą i bliską relację, a nawet zyskasz wiernych ambasadorów Twojej marki. 

Warto podkreślić, że publikując e-booka budujesz pozycję eksperta w swojej branży, co pomaga w kreowaniu pozytywnych skojarzeń i wzmacnia zaufanie konsumentów.

Uciesz oko odbiorców

Zaprojektujemy tożsamość Twojej marki, tworząc niezapomnianą i oryginalną szatę graficzną dla e-booka promocyjnego, spójną z pozostałymi treściami, które publikujesz w swoich kanałach. Przygotujemy profesjonalną sesję zdjęciową, zaprosimy do współpracy cenionych artystów, a obróbką fotografii zajmą się nasi doświadczeni graficy. Odpowiednia oprawa to sposób na to, by zapaść w pamięci czytelnika i w przyszłości uruchomić pozytywne skojarzenia z marką.

Postaw na samonapędzającą się promocję

Czy wiesz, że ponad 40% Twoich odbiorców ma zainstalowanego Adblocka na swojej przeglądarce? To oznacza, że tradycyjne formaty reklamowe są dla nich niewidoczne. Dlatego tak ważne jest tworzenie wysokiej jakości organicznych treści, które będą docierały do klientów poprzez udostępnienia znajomych czy obserwowanych influencerów. Intrygujący e-book promocyjny to sposób na najbardziej odpornych marketingowo klientów. 

Jeśli potrzebujesz pomocy przy projekcie „E-book promocyjny”, odezwij się do nas. Zadbamy nie tylko o treść i oprawę graficzną, ale także podpowiemy, jak dystrybuować content i zaplanujemy dla niego kreatywną promocję.

co zyskasz wydając E‑book firmowy?

dane kontaktowe do twoich potencjalnych klientów

dostarczysz odbiorcom ważnych informacji, wskazówek/porad - stworzysz wartość dodaną

wzmocnisz pozycję eksperta

FAQ

Najczęściej zadawane pytania o social mediach organicznych

Dokładna wycena prowadzenia profilu firmowego zależy od wybranego modelu współpracy, zakresu prowadzonych przez agencję działań, a także oczekiwań klienta. Generowanie satysfakcjonujących wyników wymaga dużego zaangażowania wielu specjalistów cechujących się doświadczeniem, wysokimi kwalifikacjami i żywym zainteresowaniem aktualnymi trendami w social media. W zakres naszych działań może wchodzić m.in.:

 • opracowanie strategii komunikacji marketingowej,
 • tworzenie niebanalnych postów na różne kanały dystrybucji,
 • nagrywanie filmów lub podcastów z zaproszonymi gośćmi,
 • wydawanie profesjonalnych e-booków,
 • prowadzenie live’ów lub webinarów,
 • wykonanie jakościowych sesji produktowych,
 • moderowanie dyskusją w komentarzach.

Koszty są skorelowane z ilością pracy oraz wysiłku, który będą musieli podjąć nasi graficy, fotografowie czy specjaliści od strategii i wizerunku. Wspólnie z Tobą określimy cele i dobierzemy odpowiednie środki komunikacji z klientami, aby stworzyć silną, rozpoznawalną markę.

Jeżeli prowadzisz firmę lub rozwijasz markę osobistą, z pewnością zależy Ci na tym, by jak najlepiej komunikować się ze społecznością, do której kierujesz swoje produkty bądź usługi. Sprawdź, dlaczego warto zaufać agencji social mediowej Frank&Greg:

 1. Sięgnij po nasze know-how – wiemy, jak hierarchizować działania, by strategia marketingowa przyniosła Ci jak najwięcej korzyści przy minimalnych nakładach finansowych,
 2. Na bieżąco sprawdzamy wyniki naszej pracy i wprowadzamy niezbędne ulepszenia strategiczne. W ustalonym czasie otrzymujesz raporty z wynikami działań i wspólnie ustalamy dalsze kroki,
 3. Współpracujemy z doświadczonymi grafikami oraz utalentowanymi fotografami – możesz mieć pewność, że w terminie otrzymasz wysokiej jakości treści, które wyróżnią Cię na tle konkurencji,
 4. Potrafimy dobrać odpowiednie kanały komunikacji, dostosowane do specyfiki Twojej branży, aby pragmatycznie pokierować markę do sukcesu. Nie musisz prowadzić aktywnych profili firmowych na wszystkich social mediach – wystarczy, że będziesz tam, gdzie Twoi odbiorcy.

Marketing organiczny to taki rodzaj promocji i sprzedaży Twoich produktów, który wyklucza płatne formy docierania do odbiorców np. sponsorowane artykuły czy kampanie reklamowe. Nasza agencja social media skupia wiedzę i siły specjalistów do tworzenia profesjonalnych, niebanalnych treści i trwałych relacji z odbiorcami właśnie w ten sposób. Budujemy social media organiczne na takich kanałach jak:

 • Facebook,
 • Instagram,
 • YouTube,
 • LinkedIn.

W ramach tworzenia social mediów organicznych zajmujemy się kreacją filmów wideo, podcastów z gościnnym udziałem zaproszonych specjalistów lub współpracą z influencerami. Projektujemy przykuwające wzrok grafiki, organizujemy profesjonalne sesje zdjęciowe Twoich produktów wraz z postprodukcją. Zadbamy również o budowanie angażującego dialogu z Twoimi klientami, a także moderacją komentarzy pod postami. Social media organiczne pozwolą stworzyć wiarygodny wizerunek marki, oparty na ważnych dla Ciebie wartościach.

Formy współpracy z agencją social mediową są bardzo różne, a czas osiągnięcia zamierzonych rezultatów zależy od sytuacji wyjściowej – np. tego, czy dana marka działa już jakiś czas na rynku, czy dopiero zaczyna oraz z jak silną konkurencją musi się mierzyć. Efekty działań w social media nie zawsze mają prosty wynik w postaci liczby w tabelce, sukces mierzymy tym, czy udało nam się osiągnąć pożądane cele takie jak:

 • dotarcie do nowych potencjalnych klientów,
 • zbudowanie zaangażowanej społeczności skupionej wokół marki, która żywo reaguje na nasze treści,
 • zgromadzenie klientów, którzy nie tylko prowadzą dynamiczny dialog pod postami wrzucanymi na social media, ale również wykonują pożądaną akcję, np. zapisują się na newsletter bądź kupują oferowany produkt,
 • polecenie – ostatni krok w budowaniu trwałych, opartych na zaufaniu relacji z klientami. Jeżeli odbiorcy polecają Twoje usługi swoim znajomym, przyjaciołom lub w komentarzach na forach dyskusyjnych, to oznacza, że udało Ci się osiągnąć cel.

Strategia komunikacji marki to fundament Twojego biznesu, bez względu na zasięg czy branżę, w której działasz. Aby produkt lub usługa zaistniały na rynku, a Twój klient poczuł się usatysfakcjonowany, musisz zająć się podstawami marketingu. Co możesz zyskać dzięki strategii, którą przygotujemy dla Ciebie?

 1. W pierwszym kroku strategii komunikacji stworzymy personę marketingową, czyli wyobrażenie idealnego odbiorcy Twoich usług. To pozwoli dobrać idealne medium komunikacji oraz precyzyjnie trafiać w potrzeby konsumentów.
 2. Wraz z kreatywnymi grafikami i doświadczonymi fotografami zatroszczymy się o spójną i nietuzinkową identyfikację wizerunkową – wyróżnisz się na tle konkurencji.
 3. Zbudujemy świadomość Twojej marki i stworzymy atrakcyjne treści. Zaprosimy do współpracy specjalistów lub influencerów,
 4. Niezbędnym elementem strategii komunikacyjnej jest budowanie roli eksperta – to zapewni Ci nasze doświadczenie w zakresie public relations.
 5. Zaproponujemy wartości stojące za usługami, za które Twój klient będzie gotów Ci zapłacić.
 6. Zmierzymy efekty strategii komunikacji marketingowej i wprowadzimy niezbędne zmiany.