STRATEGIA KOMUNIKACYJNA
I WIZERUNKOWA

W starożytnej Grecji stratedzy byli wodzami, bywało, że zastępowali królów. Jak jest współcześnie? Niezmiennie. Mimo, że w social mediach nie prowadzisz wojny, to bez strategii Twoje działania mogą okazać się stratą czasu.

Zaplanujemy dla Ciebie plan komunikacji online, który pozwoli budować spójny wizerunek Twojej marki. 

strategia komunikacji

Prowadzisz firmę lub rozwijasz markę osobistą i chcesz jak najlepiej rezonować ze społecznością, do której kierujesz swoje produkty bądź usługi? Strategia komunikacji marketingowej powinna być najważniejszym filarem Twojej działalności, niezależnie od jej wielkości czy branży, w której działasz. Jak sprawić, by klient czuł się nie tylko obsłużony, ale również usatysfakcjonowany i szczęśliwy, a nawet odmieniony? My wiemy, na czym polega projektowanie pozytywnych doświadczeń, pozwól nam zająć się strategią komunikacyjną Twojej marki.

To jak? Zaczynamy?

Czy wiesz kim jest idealny odbiorca Twoich usług? Płeć, wiek i wielkość miasta, w którym mieszka nie wystarczą. Dowiemy się, czy jego codziennym rytuałem jest aktywność fizyczna, a może relaks z nową lekturą lub zabawa z dzieckiem. Sprawdzimy, jaki charakter ma jego praca oraz co go napędza, a czego się obawia.

Stworzenie persony dla Twojego biznesu pozwoli na dobranie odpowiednich kanałów komunikacji, wypracowanie większych zasięgów i lepszego porozumienia, które przekują się na podkręcenie sprzedaży. O co jeszcze zadbamy i jakie są najważniejsze funkcje komunikacji marketingowej?

Wyróżnij się albo zgiń

Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Identyfikacja wizualna to niezbędna połówka jabłka w strategii wizerunkowej i wizytówka Twojej marki. Dzięki niej otrzymasz spójną i kreatywną identyfikację rynkową, która odróżni Cię od konkurentów i sprawi, że Twoje usługi zostaną na długo zapamiętane.

Współpracujemy z cenionymi grafikami i fotografami, którzy stworzą pełną szatę graficzną Twoich usług – od logo, przez typografię i kolorystykę na przyciągających wzrok materiałach marketingowych kończąc.

Bądź pionierem 

Nie bądź tam, gdzie konkurencja, bądź tam, gdzie Twoi klienci lub przyszli współpracownicy. Na podstawie wypracowanej strategii komunikacji stworzymy angażujące podcasty, inspirujące e-booki czy kuszące live’y z gościnnym udziałem topowych influencerów. Zbudujemy świadomość Twojej marki, która jest pierwszym krokiem do udanej transakcji.

Stań się liderem w swojej branży 

Budowanie pozycji eksperta pobudza każdą strategię komunikacji marki. Wspólnie stworzymy materiały promocyjne, które staną się platformą do opowiedzenia o Twojej historii, doświadczeniu oraz wyzwaniach biznesowych. Do współpracy zaprosimy specjalistów działających w Twojej branży, którzy wzmocnią przekaz i zwiększą zasięgi o swoją publikę.

Zaproponuj wartości

Jaką wartość Twój produkt bądź usługa daje klientowi? Konsumenci wybierają oferty, które przynoszą im najwięcej korzyści – zarówno namacalnych, jak i pozazmysłowych.

Pomożemy Ci wypracować odpowiedź na to pytanie i zadbamy o głoszenie Twojej misji.

Mierz urodzajność

Dobre strategie komunikacyjne charakteryzują mierzalne efekty. Nie pozwolimy, by potencjał Twojej marki nie był w pełni wykorzystany. Będziemy sprawdzać, które działania przynoszą pożądane efekty, a gdzie warto wprowadzić modyfikacje. Otrzymasz rzetelne raporty z wynikami naszej pracy, by zawsze być na bieżąco i wprowadzać swoje uwagi.

co zyskasz tworząc strategię komunikacji?

PLAN! DZIĘKI niemu NIGDY NIE zBŁĄDZISZ. będziesz wiedział CO, KIEDY I DLA KOGO PUBLIKOWAĆ

spójne komunikaty stworzą harmonię. Twój profil stanie się profesjonalny

zwinne zarządzanie działaniami i kontrolę skuteczności

FAQ

Najczęściej zadawane pytania o social mediach organicznych

Dokładna wycena prowadzenia profilu firmowego zależy od wybranego modelu współpracy, zakresu prowadzonych przez agencję działań, a także oczekiwań klienta. Generowanie satysfakcjonujących wyników wymaga dużego zaangażowania wielu specjalistów cechujących się doświadczeniem, wysokimi kwalifikacjami i żywym zainteresowaniem aktualnymi trendami w social media. W zakres naszych działań może wchodzić m.in.:

 • opracowanie strategii komunikacji marketingowej,
 • tworzenie niebanalnych postów na różne kanały dystrybucji,
 • nagrywanie filmów lub podcastów z zaproszonymi gośćmi,
 • wydawanie profesjonalnych e-booków,
 • prowadzenie live’ów lub webinarów,
 • wykonanie jakościowych sesji produktowych,
 • moderowanie dyskusją w komentarzach.

Koszty są skorelowane z ilością pracy oraz wysiłku, który będą musieli podjąć nasi graficy, fotografowie czy specjaliści od strategii i wizerunku. Wspólnie z Tobą określimy cele i dobierzemy odpowiednie środki komunikacji z klientami, aby stworzyć silną, rozpoznawalną markę.

Jeżeli prowadzisz firmę lub rozwijasz markę osobistą, z pewnością zależy Ci na tym, by jak najlepiej komunikować się ze społecznością, do której kierujesz swoje produkty bądź usługi. Sprawdź, dlaczego warto zaufać agencji social mediowej Frank&Greg:

 1. Sięgnij po nasze know-how – wiemy, jak hierarchizować działania, by strategia marketingowa przyniosła Ci jak najwięcej korzyści przy minimalnych nakładach finansowych,
 2. Na bieżąco sprawdzamy wyniki naszej pracy i wprowadzamy niezbędne ulepszenia strategiczne. W ustalonym czasie otrzymujesz raporty z wynikami działań i wspólnie ustalamy dalsze kroki,
 3. Współpracujemy z doświadczonymi grafikami oraz utalentowanymi fotografami – możesz mieć pewność, że w terminie otrzymasz wysokiej jakości treści, które wyróżnią Cię na tle konkurencji,
 4. Potrafimy dobrać odpowiednie kanały komunikacji, dostosowane do specyfiki Twojej branży, aby pragmatycznie pokierować markę do sukcesu. Nie musisz prowadzić aktywnych profili firmowych na wszystkich social mediach – wystarczy, że będziesz tam, gdzie Twoi odbiorcy.

Marketing organiczny to taki rodzaj promocji i sprzedaży Twoich produktów, który wyklucza płatne formy docierania do odbiorców np. sponsorowane artykuły czy kampanie reklamowe. Nasza agencja social media skupia wiedzę i siły specjalistów do tworzenia profesjonalnych, niebanalnych treści i trwałych relacji z odbiorcami właśnie w ten sposób. Budujemy social media organiczne na takich kanałach jak:

 • Facebook,
 • Instagram,
 • YouTube,
 • LinkedIn.

W ramach tworzenia social mediów organicznych zajmujemy się kreacją filmów wideo, podcastów z gościnnym udziałem zaproszonych specjalistów lub współpracą z influencerami. Projektujemy przykuwające wzrok grafiki, organizujemy profesjonalne sesje zdjęciowe Twoich produktów wraz z postprodukcją. Zadbamy również o budowanie angażującego dialogu z Twoimi klientami, a także moderacją komentarzy pod postami. Social media organiczne pozwolą stworzyć wiarygodny wizerunek marki, oparty na ważnych dla Ciebie wartościach.

Formy współpracy z agencją social mediową są bardzo różne, a czas osiągnięcia zamierzonych rezultatów zależy od sytuacji wyjściowej – np. tego, czy dana marka działa już jakiś czas na rynku, czy dopiero zaczyna oraz z jak silną konkurencją musi się mierzyć. Efekty działań w social media nie zawsze mają prosty wynik w postaci liczby w tabelce, sukces mierzymy tym, czy udało nam się osiągnąć pożądane cele takie jak:

 • dotarcie do nowych potencjalnych klientów,
 • zbudowanie zaangażowanej społeczności skupionej wokół marki, która żywo reaguje na nasze treści,
 • zgromadzenie klientów, którzy nie tylko prowadzą dynamiczny dialog pod postami wrzucanymi na social media, ale również wykonują pożądaną akcję, np. zapisują się na newsletter bądź kupują oferowany produkt,
 • polecenie – ostatni krok w budowaniu trwałych, opartych na zaufaniu relacji z klientami. Jeżeli odbiorcy polecają Twoje usługi swoim znajomym, przyjaciołom lub w komentarzach na forach dyskusyjnych, to oznacza, że udało Ci się osiągnąć cel.

Strategia komunikacji marki to fundament Twojego biznesu, bez względu na zasięg czy branżę, w której działasz. Aby produkt lub usługa zaistniały na rynku, a Twój klient poczuł się usatysfakcjonowany, musisz zająć się podstawami marketingu. Co możesz zyskać dzięki strategii, którą przygotujemy dla Ciebie?

 1. W pierwszym kroku strategii komunikacji stworzymy personę marketingową, czyli wyobrażenie idealnego odbiorcy Twoich usług. To pozwoli dobrać idealne medium komunikacji oraz precyzyjnie trafiać w potrzeby konsumentów.
 2. Wraz z kreatywnymi grafikami i doświadczonymi fotografami zatroszczymy się o spójną i nietuzinkową identyfikację wizerunkową – wyróżnisz się na tle konkurencji.
 3. Zbudujemy świadomość Twojej marki i stworzymy atrakcyjne treści. Zaprosimy do współpracy specjalistów lub influencerów,
 4. Niezbędnym elementem strategii komunikacyjnej jest budowanie roli eksperta – to zapewni Ci nasze doświadczenie w zakresie public relations.
 5. Zaproponujemy wartości stojące za usługami, za które Twój klient będzie gotów Ci zapłacić.
 6. Zmierzymy efekty strategii komunikacji marketingowej i wprowadzimy niezbędne zmiany.