STRATEGIA KOMUNIKACYJNA
I WIZERUNKOWA

W starożytnej Grecji stratedzy byli wodzami, bywało, że zastępowali królów. Jak jest współcześnie? Niezmiennie. Mimo, że w social mediach nie prowadzisz wojny, to bez strategii Twoje działania mogą okazać się stratą czasu.

Zaplanujemy dla Ciebie plan komunikacji online, który pozwoli budować spójny wizerunek Twojej marki. 

strategia komunikacji

Prowadzisz firmę lub rozwijasz markę osobistą i chcesz jak najlepiej rezonować ze społecznością, do której kierujesz swoje produkty bądź usługi? Strategia komunikacji marketingowej powinna być najważniejszym filarem Twojej działalności, niezależnie od jej wielkości czy branży, w której działasz. Jak sprawić, by klient czuł się nie tylko obsłużony, ale również usatysfakcjonowany i szczęśliwy, a nawet odmieniony? My wiemy, na czym polega projektowanie pozytywnych doświadczeń, pozwól nam zająć się strategią komunikacyjną Twojej marki.

To jak? Zaczynamy?

Czy wiesz kim jest idealny odbiorca Twoich usług? Płeć, wiek i wielkość miasta, w którym mieszka nie wystarczą. Dowiemy się, czy jego codziennym rytuałem jest aktywność fizyczna, a może relaks z nową lekturą lub zabawa z dzieckiem. Sprawdzimy, jaki charakter ma jego praca oraz co go napędza, a czego się obawia.

Stworzenie persony dla Twojego biznesu pozwoli na dobranie odpowiednich kanałów komunikacji, wypracowanie większych zasięgów i lepszego porozumienia, które przekują się na podkręcenie sprzedaży. O co jeszcze zadbamy i jakie są najważniejsze funkcje komunikacji marketingowej?

Wyróżnij się albo zgiń

Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. Identyfikacja wizualna to niezbędna połówka jabłka w strategii wizerunkowej i wizytówka Twojej marki. Dzięki niej otrzymasz spójną i kreatywną identyfikację rynkową, która odróżni Cię od konkurentów i sprawi, że Twoje usługi zostaną na długo zapamiętane.

Współpracujemy z cenionymi grafikami i fotografami, którzy stworzą pełną szatę graficzną Twoich usług – od logo, przez typografię i kolorystykę na przyciągających wzrok materiałach marketingowych kończąc.

Bądź pionierem 

Nie bądź tam, gdzie konkurencja, bądź tam, gdzie Twoi klienci lub przyszli współpracownicy. Na podstawie wypracowanej strategii komunikacji stworzymy angażujące podcasty, inspirujące e-booki czy kuszące live’y z gościnnym udziałem topowych influencerów. Zbudujemy świadomość Twojej marki, która jest pierwszym krokiem do udanej transakcji.

Stań się liderem w swojej branży 

Budowanie pozycji eksperta pobudza każdą strategię komunikacji marki. Wspólnie stworzymy materiały promocyjne, które staną się platformą do opowiedzenia o Twojej historii, doświadczeniu oraz wyzwaniach biznesowych. Do współpracy zaprosimy specjalistów działających w Twojej branży, którzy wzmocnią przekaz i zwiększą zasięgi o swoją publikę.

Zaproponuj wartości

Jaką wartość Twój produkt bądź usługa daje klientowi? Konsumenci wybierają oferty, które przynoszą im najwięcej korzyści – zarówno namacalnych, jak i pozazmysłowych.

Pomożemy Ci wypracować odpowiedź na to pytanie i zadbamy o głoszenie Twojej misji.

Mierz urodzajność

Dobre strategie komunikacyjne charakteryzują mierzalne efekty. Nie pozwolimy, by potencjał Twojej marki nie był w pełni wykorzystany. Będziemy sprawdzać, które działania przynoszą pożądane efekty, a gdzie warto wprowadzić modyfikacje. Otrzymasz rzetelne raporty z wynikami naszej pracy, by zawsze być na bieżąco i wprowadzać swoje uwagi.

co zyskasz tworząc strategię komunikacji?

PLAN! DZIĘKI niemu NIGDY NIE zBŁĄDZISZ. będziesz wiedział CO, KIEDY I DLA KOGO PUBLIKOWAĆ

spójne komunikaty stworzą harmonię. Twój profil stanie się profesjonalny

zwinne zarządzanie działaniami i kontrolę skuteczności

FAQ

Najczęściej zadawane pytania o strategię komunikacyjną i wizerunkową

Strategia komunikacji w social mediach to podstawa marketingu internetowego dla każdej marki, bez względu na jej zasięg czy profil. Jeżeli chcesz sprzedawać swoje produkty bądź usługi z większą skutecznością, powinieneś zadbać o właściwe przekazanie ważnych dla Ciebie idei i wartości. Na wypracowanie solidnej strategii komunikacji składają się:

 • analiza SWOT – określimy pozycję wyjściową Twojej firmy, jakie ma mocne i słabe strony. Ocenimy również szanse, które warto wykorzystać w kampaniach oraz potencjalne zagrożenia dla osiągnięcia celów sprzedażowych,
 • stworzenie idealnej persony marketingowej, czyli uosobienie Twojego przyszłego klienta – zastanowimy się, jakie są jego potrzeby, obawy i motywacje,
 • analiza konkurencji,
 • analiza rynku,
 • wypracowanie odpowiedniego języka komunikacji,
 • branding, czyli stworzenie atrakcyjnego, niebanalnego wizerunku, który zostaje w pamięci przyszłych klientów,
 • dobór kanałów komunikacji.

Warto podkreślić, że strategia komunikacji jest sposobem, w jaki realizowane będą plany działań marki. Współpracując z profesjonalną agencją marketingową, otrzymasz również raporty z przeprowadzonych kampanii – dla nas liczą się tylko mierzalne efekty.

Strategia komunikacji marketingowej jest jak DNA – to ona nadaje kształt działaniom Twojej firmy, niezależnie czy rozwijasz markę osobistą, czy może kierujesz dużym przedsiębiorstwem. Chcąc przyciągnąć uwagę klientów do Twoich produktów lub usług, musisz sprawić, by chcieli oni manifestować swoją tożsamość za pomocą oferowanych dóbr. Aby tego dokonać, należy stworzyć spójną i wywołującą emocje strategię komunikacji, dopasowaną do grupy docelowej. 

Strategia komunikacji wyznacza kierunek dalszych działań, dzięki jej wypracowaniu, będziesz mógł:

 • dobrać właściwe portale społecznościowe odpowiadające potrzebom Twoich odbiorców,
 • wyznaczyć cele działań w social-mediach i tworzyć mierzalne kampanie,
 • stworzyć spójną i zapadającą w pamięć identyfikację wizualną marki,
 • skonstruować wyobrażenie idealnej persony marketingowej,
 • budować świadomość marki,
 • zaproponować wartości, z którymi klienci będą mogli się identyfikować,
 • budować rolę eksperta w branży.

Strategia komunikacji to szkielet dla dalszych działań marketingowych Twojej marki osobistej lub firmy. Obejmuje ona ogół działań, jakie podejmuje przedsiębiorstwo, aby zaistnieć w sieci, wyróżnić się na tle konkurencji i podkręcić sprzedaż. Zajmiemy się między innymi:

 • językiem komunikacji – precyzyjnym przekazaniem ważnych dla Ciebie wartości, nazwą i hasłami przewodnimi dla Twojej marki, a także content marketingiem,
 • sposobem przekazywania komunikatu – wypracujemy odpowiedni styl i dobierzemy kanały komunikacji, które lubią Twoi przyszli klienci,
 • identyfikacją wizualną – przy współpracy z fotografem i grafikiem stworzymy niebanalne, designerskie loga, grafiki i posty.

Przed przystąpieniem do powyższych działań sprawdzimy, co jest cenione przez Twoich klientów, zbadamy rynek i jasno sprecyzujemy cele. Z nami oryginalność i funkcjonalność idą w parze, a dokładna wycena strategii komunikacji zależy od zakresu działań i miejsca, w którym obecnie jest Twoja firma.

Strategia komunikacji marki to jeden z głównych filarów działalności marketingowej każdej firmy. W oparciu o przyjęte założenia powstają wartościowe treści, które przyciągają nowych potencjalnych klientów, a także konstruowane jest DNA dla Twoich produktów lub usług, czyli atrakcyjny, godny zaufania wizerunek. W gąszczu konkurencji niełatwo się wyróżnić, dlatego warto powierzyć stworzenie strategii komunikacji profesjonalnej i zaufanej agencji. Specjaliści dysponują know-how i zapleczem fachowców z wielu branż. My Wiemy:

 • kto jest Twoim idealnym klientem, jakie są jego dążenia i potrzeby, w jaki sposób chciałby, żeby się do niego zwracano,
 • jakie wyróżniamy wiodące trendy marketingowe i czy odpowiadają profilowi Twoich odbiorców,
 • w jaki sposób żonglować kanałami dystrybucji, żeby dotrzeć do nowych grup,
 • jak opowiadać o ważnych dla Ciebie wartościach, które kryją się za oferowanymi produktami bądź usługami,
 • jak zaplanować doświadczenie, które wspólnie wywołamy w Twoim kliencie.

Kluczem do sukcesu w social mediach jest zatrzymanie uwagi odbiorców. Dzięki strategii marketingowej możemy publikować posty, które będą trafiać do naszej grupy docelowej i wyróżnią proponowane produkty lub usługi na tle konkurencji. W jaki sposób?

 • przeprowadzimy analizę SWOT, czyli określimy Twoje mocne i słabe strony, szanse, a także zagrożenia,
 • wyznaczymy mierzalne cele działań w social mediach,
 • sprawdzimy, co lubi Twoja grupa docelowa i jakich treści potrzebuje,
 • w oparciu o powyższe składniki, stworzymy niebanalne kreacje przy pomocy doświadczonych grafików oraz fotografów.

To właśnie opracowany plan działań doprowadzi Twoją markę osobistą bądź firmę z punku A do punktu B. Dzięki ciągłemu mierzeniu wyników, agencja marketingowa może analizować błędy i modyfikować strategię tak, by zbliżyć Cię do upragnionych celów sprzedażowych. W tej metodzie jest odrobina szaleństwa, dlatego warto zostawić nieco miejsca na Real Time Marketing, czyli posty, które będą odpowiadały na aktualne wydarzenia. Zajmiemy się również i tą kreatywną formą promocji, w oparciu o wypracowaną strategię.