Prowadzenie instagrama

Mózg człowieka zapamiętuje 80% z tego co widzi, a 20% z tego co czyta, czy to wystarczający argument aby zainwestować w profil na Instagramie? Bez wątpienia, tak!

Komunikacja wizualna wykorzystywana na Instagramie, to skuteczna droga do budowania świadomości marki. Profesjonalnie prowadzone konto IG, pozwoli Ci wyróżnić się i stworzyć zaangażowaną społeczność.

Nie jesteś pewny czy Instagram firmowy jest Ci potrzebny? W Polsce z tej aplikacji korzysta niemal 10 milionów osób, a zdjęcia umieszczane na tym portalu osiągają blisko o 23 procent większe zaangażowanie niż na Facebooku. Warto przy tym podkreślić, że codziennie 200 milionów użytkowników wchodzi przynajmniej na 1 profil firmowy. Przekonaliśmy Cię? Żeby Twoje posty nie zginęły w tłumie, prowadzenie konta na Instagramie oddaj w ręce specjalistów – wiemy, jak prowadzić grę słów i obrazów, by przyciągać uwagę.

Odkryj potencjał prowadzenia konta na Instagramie

Mimo że prowadzenie Instagrama służy podobnym celom co obsługa Facebooka, czyli zwiększaniu zasięgów oraz zaangażowaniu i budowaniu wizerunku, to rządzi się zupełnie innymi prawami. Główną grupę odbiorczą stanowią młode kobiety, szukające intrygujących, estetycznych i inspirujących treści. Instagram umożliwia tworzenie mniej oficjalnych, serdecznych więzi z klientami, a więc pokazanie „ludzkiej strony” Twojej firmy czy marki osobistej. Zrobimy to wspólnie?

Publikuj inspirujące obrazy

Większość Twoich klientów to wzrokowcy, dlatego najlepszą formą autoreklamy będą atrakcyjne, dobrej jakości zdjęcia. Identyfikacja wizualna to nasza specjalność, więc zadbamy o profesjonalną sesję zdjęciową Twoich usług lub produktów i zaprosimy do współpracy topowych artystów czy influencerów. Stworzymy przykuwające uwagę grafiki lub szablony na Instastories. Zatroszczymy się o regularne publikowanie spójnych stylistycznie i narracyjnie treści. Inspirujące wizualizacje to gwarancja większego wskaźnika zapamiętania marki i podkręcenia sprzedaży.

Przyciągnij uwagę „treścią-przekąską”

Snackable content, czyli treść-przekąska to jeden z przodujących trendów w marketingu. Charakteryzują się tym, że można je pochłonąć w kilka chwil. Dzięki treściom-przekąskom pobudzisz zaangażowanie klientów, przypomnisz im o swojej marce i zwrócisz ku bardziej czasochłonnym kreacjom – wywiadowi, wideo na YouTubie czy dłuższemu postowi na Facebooku. Instastories to idealny format, który posłuży serwowaniu tego typu treści, a my wiemy, co najlepiej działa na Twoich klientów.

Nie zapominaj o #hashtagach

Dzięki trafnie dobranym hashtagom możesz dotrzeć do nowych klientów, którzy są szczerze zainteresowani Twoimi usługami bądź produktami. Sięgnij po naszą wiedzę z zakresu obsługi instagrama. Potrafimy zoptymalizować liczbę hashtagów, żeby nie zmniejszały zaangażowania Twoich odbiorców i dobierać je tak, by nie ograniczały widoczności postów, a wręcz przeciwnie – pozwoliły wyciągnąć jak najwięcej korzyści.

Wejdź w relację z klientami

Instagram najsilniej ze wszystkich mediów społecznościowych sprzyja budowaniu bliskich relacji z klientami. Jednym z głównych powodów jest anonimowość. Użytkownicy Instagrama mogą ukryć swoją prawdziwą tożsamość pod nazwą profilu, co ułatwia wchodzenie w dyskusję czy wystawianie recenzji. Wiedziałeś, że nawet jedna przychylna opinia może wzmocnić konwersję aż o 10%? 

Udostępniaj relacje czy posty, w których Twoja marka została oznaczona i wzmacniaj z nami social proof. Skorzystaj z naszego doświadczenia w prowadzeniu żywej, przyjacielskiej komunikacji. Zajmiemy się również odpisywaniem na wiadomości lub komentarze, by zawsze być na bieżąco z potrzebami Twoich klientów.

co zyskasz tworząc profil na instagramie?

bliskie relacje z selektywną społecznością

możliwość komunikacji poprzez obraz

optymalizację contentu poprzez hasztagi

FAQ

Najczęściej zadawane pytania o social mediach organicznych

Dokładna wycena prowadzenia profilu firmowego zależy od wybranego modelu współpracy, zakresu prowadzonych przez agencję działań, a także oczekiwań klienta. Generowanie satysfakcjonujących wyników wymaga dużego zaangażowania wielu specjalistów cechujących się doświadczeniem, wysokimi kwalifikacjami i żywym zainteresowaniem aktualnymi trendami w social media. W zakres naszych działań może wchodzić m.in.:

 • opracowanie strategii komunikacji marketingowej,
 • tworzenie niebanalnych postów na różne kanały dystrybucji,
 • nagrywanie filmów lub podcastów z zaproszonymi gośćmi,
 • wydawanie profesjonalnych e-booków,
 • prowadzenie live’ów lub webinarów,
 • wykonanie jakościowych sesji produktowych,
 • moderowanie dyskusją w komentarzach.

Koszty są skorelowane z ilością pracy oraz wysiłku, który będą musieli podjąć nasi graficy, fotografowie czy specjaliści od strategii i wizerunku. Wspólnie z Tobą określimy cele i dobierzemy odpowiednie środki komunikacji z klientami, aby stworzyć silną, rozpoznawalną markę.

Jeżeli prowadzisz firmę lub rozwijasz markę osobistą, z pewnością zależy Ci na tym, by jak najlepiej komunikować się ze społecznością, do której kierujesz swoje produkty bądź usługi. Sprawdź, dlaczego warto zaufać agencji social mediowej Frank&Greg:

 1. Sięgnij po nasze know-how – wiemy, jak hierarchizować działania, by strategia marketingowa przyniosła Ci jak najwięcej korzyści przy minimalnych nakładach finansowych,
 2. Na bieżąco sprawdzamy wyniki naszej pracy i wprowadzamy niezbędne ulepszenia strategiczne. W ustalonym czasie otrzymujesz raporty z wynikami działań i wspólnie ustalamy dalsze kroki,
 3. Współpracujemy z doświadczonymi grafikami oraz utalentowanymi fotografami – możesz mieć pewność, że w terminie otrzymasz wysokiej jakości treści, które wyróżnią Cię na tle konkurencji,
 4. Potrafimy dobrać odpowiednie kanały komunikacji, dostosowane do specyfiki Twojej branży, aby pragmatycznie pokierować markę do sukcesu. Nie musisz prowadzić aktywnych profili firmowych na wszystkich social mediach – wystarczy, że będziesz tam, gdzie Twoi odbiorcy.

Marketing organiczny to taki rodzaj promocji i sprzedaży Twoich produktów, który wyklucza płatne formy docierania do odbiorców np. sponsorowane artykuły czy kampanie reklamowe. Nasza agencja social media skupia wiedzę i siły specjalistów do tworzenia profesjonalnych, niebanalnych treści i trwałych relacji z odbiorcami właśnie w ten sposób. Budujemy social media organiczne na takich kanałach jak:

 • Facebook,
 • Instagram,
 • YouTube,
 • LinkedIn.

W ramach tworzenia social mediów organicznych zajmujemy się kreacją filmów wideo, podcastów z gościnnym udziałem zaproszonych specjalistów lub współpracą z influencerami. Projektujemy przykuwające wzrok grafiki, organizujemy profesjonalne sesje zdjęciowe Twoich produktów wraz z postprodukcją. Zadbamy również o budowanie angażującego dialogu z Twoimi klientami, a także moderacją komentarzy pod postami. Social media organiczne pozwolą stworzyć wiarygodny wizerunek marki, oparty na ważnych dla Ciebie wartościach.

Formy współpracy z agencją social mediową są bardzo różne, a czas osiągnięcia zamierzonych rezultatów zależy od sytuacji wyjściowej – np. tego, czy dana marka działa już jakiś czas na rynku, czy dopiero zaczyna oraz z jak silną konkurencją musi się mierzyć. Efekty działań w social media nie zawsze mają prosty wynik w postaci liczby w tabelce, sukces mierzymy tym, czy udało nam się osiągnąć pożądane cele takie jak:

 • dotarcie do nowych potencjalnych klientów,
 • zbudowanie zaangażowanej społeczności skupionej wokół marki, która żywo reaguje na nasze treści,
 • zgromadzenie klientów, którzy nie tylko prowadzą dynamiczny dialog pod postami wrzucanymi na social media, ale również wykonują pożądaną akcję, np. zapisują się na newsletter bądź kupują oferowany produkt,
 • polecenie – ostatni krok w budowaniu trwałych, opartych na zaufaniu relacji z klientami. Jeżeli odbiorcy polecają Twoje usługi swoim znajomym, przyjaciołom lub w komentarzach na forach dyskusyjnych, to oznacza, że udało Ci się osiągnąć cel.

Strategia komunikacji marki to fundament Twojego biznesu, bez względu na zasięg czy branżę, w której działasz. Aby produkt lub usługa zaistniały na rynku, a Twój klient poczuł się usatysfakcjonowany, musisz zająć się podstawami marketingu. Co możesz zyskać dzięki strategii, którą przygotujemy dla Ciebie?

 1. W pierwszym kroku strategii komunikacji stworzymy personę marketingową, czyli wyobrażenie idealnego odbiorcy Twoich usług. To pozwoli dobrać idealne medium komunikacji oraz precyzyjnie trafiać w potrzeby konsumentów.
 2. Wraz z kreatywnymi grafikami i doświadczonymi fotografami zatroszczymy się o spójną i nietuzinkową identyfikację wizerunkową – wyróżnisz się na tle konkurencji.
 3. Zbudujemy świadomość Twojej marki i stworzymy atrakcyjne treści. Zaprosimy do współpracy specjalistów lub influencerów,
 4. Niezbędnym elementem strategii komunikacyjnej jest budowanie roli eksperta – to zapewni Ci nasze doświadczenie w zakresie public relations.
 5. Zaproponujemy wartości stojące za usługami, za które Twój klient będzie gotów Ci zapłacić.
 6. Zmierzymy efekty strategii komunikacji marketingowej i wprowadzimy niezbędne zmiany.