WSPÓŁPRACA
Z INFLUENCERAMI

Konsumpcjonizm w społeczeństwie XXI wieku, to problem złożony, mimo to każdy z nas zgodnie ze swoimi potrzebami dokonuje wyborów zakupowych.

Jak wybrać odpowiedni produkt w gąszczu podobnych alternatyw? Posłużmy się marketingiem rekomendacji, współpraca z ambasadorami i influencerami pomoże zaistnieć Twojej marce w wybranej grupie docelowej. Metoda poleceń, to sprawdzony sposób na dotarcie do pożądanego targetu. 

Dziewięć na dziesięć osób twierdzi, że rekomendacje przekonują ich do zakupu produktu bądź usługi, a jednocześnie 54% użytkowników unika klikania w baner reklamowy, ponieważ nie ufa przedstawianym obietnicom. Influencer marketing jest receptą na wpisanie się we wskazane preferencje Klientów. To jedna z najszybciej rozwijających się obecnie gałęzi marketingu, która pozwala na podkręcenie sprzedaży przy jednoczesnym budowaniu zaufanej społeczności skupionej wokół firmy czy marki własnej. Zadbaj z nami o trafne dobranie partnerów i niewymuszoną komunikację.

Poznaj szerokie możliwości influencer marketingu

Influencer (czy inaczej agent wpływu) to osoba, której opinia ma wpływ na konsumentów w konkretnym środowisku, a jego polecenia są odbierane jako wiarygodne i znaczące. Lojalność opiera się na współdzieleniu wartości, stylu życia czy zainteresowań oraz bliskiej, bezpośredniej relacji z odbiorcami. 

Influencerami mogą być między innymi Bloggerzy, Vlogerzy, Instagramerzy, Streamerzy bądź specjaliści w danej dziedzinie. Gromadzą wokół siebie zaangażowaną społeczność, która chłonie wiedzę lub inspiracje.

Influencer marketing czerpie z utworzonych więzi i zaufania, co pozwala na budowanie trwałej sympatii do marki i świetnych wyników sprzedażowych. Influencerzy są pośrednikami pomiędzy usługą lub produktem a grupą docelową i mogą przyjmować różne role. 

Współpraca może być długofalowa, wówczas agenci wpływu stają się ambasadorami marki. Ale kolaboracja może przybierać również formę doraźną, opartą na jednorazowych recenzjach bądź poleceniach produktu. Chcesz wiedzieć, jak wprowadzimy Cię do świata influencer marketingu?

Postaw na idealne dopasowanie

Żeby być tam, gdzie Twoi klienci, musisz znać ich upodobania, potrzeby i problemy, z którymi się zmagają. Dowiemy się, komu poświęcają uwagę Twoi odbiorcy. Stworzymy personę marketingową i odpowiemy na jej oczekiwania, dobierając idealnego influencera. Podpowiemy z jakimi liderami opinii warto wejść we współpracę, by zadbali o przedstawienie realnej wartości Twojego produktu czy usługi. Dzięki trafnemu dopasowaniu, publikacje wzmocnią wizerunek i zasięgi Twojej marki, a także zwiększą konwersję.

Zbuduj cel i strategię

Dobra, kompletna kampania influencer marketingowa jest nie tylko angażująca, ale również niebanalna i kreatywna. Współpracujemy ze znakomitymi grafikami, montażystami i artystami, którzy zadbają o spójny i oryginalny przekaz. Przygotujemy idealnie dopasowaną do Ciebie ofertę, przystosowaną do Twojego budżetu. Mierne efekty nas nie interesują, będziemy na bieżąco kontrolować wyniki kampanii i wprowadzać niezbędne modyfikacje.

Zadbaj o przyjacielskie relacje

Budowanie relacji opartych na sympatii i zaufaniu to skomplikowany proces. My wiemy, jak współpracować z influencerami, by wymiana zdań zakończyła się owocną realizacją. Dbamy o indywidualne podejście, Twój dobry PR i wiemy, jak unikać sytuacji kryzysowych. Stale ulepszamy naszą strategię i odnajdujemy nowe sposoby dotarcia do topowych influencerów.

Nie korzystałeś jeszcze z influencer marketingu? Znajdź nową drogę promocji Twojej marki, bycie pionierem w branży to przepis na sukces.

co zyskasz współpracując z influencerami?

zasięg, zasięg, zasięg!

wsparcie sprzedaży dzięki rekomendacjom

ocieplenie wizerunku i zwiększenie rozpoznawalności marki

FAQ

Najczęściej zadawane pytania o social mediach organicznych

Dokładna wycena prowadzenia profilu firmowego zależy od wybranego modelu współpracy, zakresu prowadzonych przez agencję działań, a także oczekiwań klienta. Generowanie satysfakcjonujących wyników wymaga dużego zaangażowania wielu specjalistów cechujących się doświadczeniem, wysokimi kwalifikacjami i żywym zainteresowaniem aktualnymi trendami w social media. W zakres naszych działań może wchodzić m.in.:

 • opracowanie strategii komunikacji marketingowej,
 • tworzenie niebanalnych postów na różne kanały dystrybucji,
 • nagrywanie filmów lub podcastów z zaproszonymi gośćmi,
 • wydawanie profesjonalnych e-booków,
 • prowadzenie live’ów lub webinarów,
 • wykonanie jakościowych sesji produktowych,
 • moderowanie dyskusją w komentarzach.

Koszty są skorelowane z ilością pracy oraz wysiłku, który będą musieli podjąć nasi graficy, fotografowie czy specjaliści od strategii i wizerunku. Wspólnie z Tobą określimy cele i dobierzemy odpowiednie środki komunikacji z klientami, aby stworzyć silną, rozpoznawalną markę.

Jeżeli prowadzisz firmę lub rozwijasz markę osobistą, z pewnością zależy Ci na tym, by jak najlepiej komunikować się ze społecznością, do której kierujesz swoje produkty bądź usługi. Sprawdź, dlaczego warto zaufać agencji social mediowej Frank&Greg:

 1. Sięgnij po nasze know-how – wiemy, jak hierarchizować działania, by strategia marketingowa przyniosła Ci jak najwięcej korzyści przy minimalnych nakładach finansowych,
 2. Na bieżąco sprawdzamy wyniki naszej pracy i wprowadzamy niezbędne ulepszenia strategiczne. W ustalonym czasie otrzymujesz raporty z wynikami działań i wspólnie ustalamy dalsze kroki,
 3. Współpracujemy z doświadczonymi grafikami oraz utalentowanymi fotografami – możesz mieć pewność, że w terminie otrzymasz wysokiej jakości treści, które wyróżnią Cię na tle konkurencji,
 4. Potrafimy dobrać odpowiednie kanały komunikacji, dostosowane do specyfiki Twojej branży, aby pragmatycznie pokierować markę do sukcesu. Nie musisz prowadzić aktywnych profili firmowych na wszystkich social mediach – wystarczy, że będziesz tam, gdzie Twoi odbiorcy.

Marketing organiczny to taki rodzaj promocji i sprzedaży Twoich produktów, który wyklucza płatne formy docierania do odbiorców np. sponsorowane artykuły czy kampanie reklamowe. Nasza agencja social media skupia wiedzę i siły specjalistów do tworzenia profesjonalnych, niebanalnych treści i trwałych relacji z odbiorcami właśnie w ten sposób. Budujemy social media organiczne na takich kanałach jak:

 • Facebook,
 • Instagram,
 • YouTube,
 • LinkedIn.

W ramach tworzenia social mediów organicznych zajmujemy się kreacją filmów wideo, podcastów z gościnnym udziałem zaproszonych specjalistów lub współpracą z influencerami. Projektujemy przykuwające wzrok grafiki, organizujemy profesjonalne sesje zdjęciowe Twoich produktów wraz z postprodukcją. Zadbamy również o budowanie angażującego dialogu z Twoimi klientami, a także moderacją komentarzy pod postami. Social media organiczne pozwolą stworzyć wiarygodny wizerunek marki, oparty na ważnych dla Ciebie wartościach.

Formy współpracy z agencją social mediową są bardzo różne, a czas osiągnięcia zamierzonych rezultatów zależy od sytuacji wyjściowej – np. tego, czy dana marka działa już jakiś czas na rynku, czy dopiero zaczyna oraz z jak silną konkurencją musi się mierzyć. Efekty działań w social media nie zawsze mają prosty wynik w postaci liczby w tabelce, sukces mierzymy tym, czy udało nam się osiągnąć pożądane cele takie jak:

 • dotarcie do nowych potencjalnych klientów,
 • zbudowanie zaangażowanej społeczności skupionej wokół marki, która żywo reaguje na nasze treści,
 • zgromadzenie klientów, którzy nie tylko prowadzą dynamiczny dialog pod postami wrzucanymi na social media, ale również wykonują pożądaną akcję, np. zapisują się na newsletter bądź kupują oferowany produkt,
 • polecenie – ostatni krok w budowaniu trwałych, opartych na zaufaniu relacji z klientami. Jeżeli odbiorcy polecają Twoje usługi swoim znajomym, przyjaciołom lub w komentarzach na forach dyskusyjnych, to oznacza, że udało Ci się osiągnąć cel.

Strategia komunikacji marki to fundament Twojego biznesu, bez względu na zasięg czy branżę, w której działasz. Aby produkt lub usługa zaistniały na rynku, a Twój klient poczuł się usatysfakcjonowany, musisz zająć się podstawami marketingu. Co możesz zyskać dzięki strategii, którą przygotujemy dla Ciebie?

 1. W pierwszym kroku strategii komunikacji stworzymy personę marketingową, czyli wyobrażenie idealnego odbiorcy Twoich usług. To pozwoli dobrać idealne medium komunikacji oraz precyzyjnie trafiać w potrzeby konsumentów.
 2. Wraz z kreatywnymi grafikami i doświadczonymi fotografami zatroszczymy się o spójną i nietuzinkową identyfikację wizerunkową – wyróżnisz się na tle konkurencji.
 3. Zbudujemy świadomość Twojej marki i stworzymy atrakcyjne treści. Zaprosimy do współpracy specjalistów lub influencerów,
 4. Niezbędnym elementem strategii komunikacyjnej jest budowanie roli eksperta – to zapewni Ci nasze doświadczenie w zakresie public relations.
 5. Zaproponujemy wartości stojące za usługami, za które Twój klient będzie gotów Ci zapłacić.
 6. Zmierzymy efekty strategii komunikacji marketingowej i wprowadzimy niezbędne zmiany.