WSPÓŁPRACA
Z INFLUENCERAMI

Konsumpcjonizm w społeczeństwie XXI wieku, to problem złożony, mimo to każdy z nas zgodnie ze swoimi potrzebami dokonuje wyborów zakupowych.

Jak wybrać odpowiedni produkt w gąszczu podobnych alternatyw? Posłużmy się marketingiem rekomendacji, współpraca z ambasadorami i influencerami pomoże zaistnieć Twojej marce w wybranej grupie docelowej. Metoda poleceń, to sprawdzony sposób na dotarcie do pożądanego targetu. 

Dziewięć na dziesięć osób twierdzi, że rekomendacje przekonują ich do zakupu produktu bądź usługi, a jednocześnie 54% użytkowników unika klikania w baner reklamowy, ponieważ nie ufa przedstawianym obietnicom. Influencer marketing jest receptą na wpisanie się we wskazane preferencje Klientów. To jedna z najszybciej rozwijających się obecnie gałęzi marketingu, która pozwala na podkręcenie sprzedaży przy jednoczesnym budowaniu zaufanej społeczności skupionej wokół firmy czy marki własnej. Zadbaj z nami o trafne dobranie partnerów i niewymuszoną komunikację.

Poznaj szerokie możliwości influencer marketingu

Influencer (czy inaczej agent wpływu) to osoba, której opinia ma wpływ na konsumentów w konkretnym środowisku, a jego polecenia są odbierane jako wiarygodne i znaczące. Lojalność opiera się na współdzieleniu wartości, stylu życia czy zainteresowań oraz bliskiej, bezpośredniej relacji z odbiorcami. 

Influencerami mogą być między innymi Bloggerzy, Vlogerzy, Instagramerzy, Streamerzy bądź specjaliści w danej dziedzinie. Gromadzą wokół siebie zaangażowaną społeczność, która chłonie wiedzę lub inspiracje.

Influencer marketing czerpie z utworzonych więzi i zaufania, co pozwala na budowanie trwałej sympatii do marki i świetnych wyników sprzedażowych. Influencerzy są pośrednikami pomiędzy usługą lub produktem a grupą docelową i mogą przyjmować różne role. 

Współpraca może być długofalowa, wówczas agenci wpływu stają się ambasadorami marki. Ale kolaboracja może przybierać również formę doraźną, opartą na jednorazowych recenzjach bądź poleceniach produktu. Chcesz wiedzieć, jak wprowadzimy Cię do świata influencer marketingu?

Postaw na idealne dopasowanie

Żeby być tam, gdzie Twoi klienci, musisz znać ich upodobania, potrzeby i problemy, z którymi się zmagają. Dowiemy się, komu poświęcają uwagę Twoi odbiorcy. Stworzymy personę marketingową i odpowiemy na jej oczekiwania, dobierając idealnego influencera. Podpowiemy z jakimi liderami opinii warto wejść we współpracę, by zadbali o przedstawienie realnej wartości Twojego produktu czy usługi. Dzięki trafnemu dopasowaniu, publikacje wzmocnią wizerunek i zasięgi Twojej marki, a także zwiększą konwersję.

Zbuduj cel i strategię

Dobra, kompletna kampania influencer marketingowa jest nie tylko angażująca, ale również niebanalna i kreatywna. Współpracujemy ze znakomitymi grafikami, montażystami i artystami, którzy zadbają o spójny i oryginalny przekaz. Przygotujemy idealnie dopasowaną do Ciebie ofertę, przystosowaną do Twojego budżetu. Mierne efekty nas nie interesują, będziemy na bieżąco kontrolować wyniki kampanii i wprowadzać niezbędne modyfikacje.

Zadbaj o przyjacielskie relacje

Budowanie relacji opartych na sympatii i zaufaniu to skomplikowany proces. My wiemy, jak współpracować z influencerami, by wymiana zdań zakończyła się owocną realizacją. Dbamy o indywidualne podejście, Twój dobry PR i wiemy, jak unikać sytuacji kryzysowych. Stale ulepszamy naszą strategię i odnajdujemy nowe sposoby dotarcia do topowych influencerów.

Nie korzystałeś jeszcze z influencer marketingu? Znajdź nową drogę promocji Twojej marki, bycie pionierem w branży to przepis na sukces.

co zyskasz współpracując z influencerami?

zasięg, zasięg, zasięg!

wsparcie sprzedaży dzięki rekomendacjom

ocieplenie wizerunku i zwiększenie rozpoznawalności marki

FAQ

Najczęściej zadawane pytania o współpracę z influencerami

Warto podkreślić, że współpraca z influencerem to wielopoziomowe zadanie, które wymaga kompetencji specjalistów zarówno z branży marketingowej, jak i kreatywnej. Kosztorys zależy m.in. od:

 • zasięgów lidera opinii – możesz wejść we współpracę z mikroinfluencerem, który skupia wokół siebie do 100 tysięcy obserwujących lub makroinfluencerem gromadzącym co najmniej 100 tysięcy fanów. Warto podkreślić, że liderzy opinii z mniejszą publiką często tworzą bardziej zaangażowane i zaufane społeczności. Z kolei kilkusettysięczne zasięgi zwykle wiążą się z występowaniem na wielu różnych kanałach społecznościowych i ekranach telewizyjnych,
 • ilości publikacji – działania krótkofalowe zazwyczaj skupiają się na wypromowaniu nowej linii produktów bądź usług, długotrwałe natomiast sprawiają, że influencer staje się ambasadorem marki, który podziela wartości kryjące się za oferowanymi dobrami,
 • rodzaju publikacji – droższe, a jednocześnie bardziej skuteczne będą działania kreatywne, wykraczające poza relację z unboxingu produktów czy oznaczenie ich w poście. 

Dobór odpowiedniego influencera do marki ma ogromny wpływ na ostateczny sukces opracowanej kampanii. Dlatego planując kolaborację, należy zwrócić uwagę na wiele czynników, m.in.:

 • jaki jest cel współpracy? Czy zależy Ci na kampanii wizerunkowej, która przedstawi ważne dla marki idee, a może nastawiasz się na większą sprzedaż Twoich produktów bądź usług?
 • Jakim budżetem dysponujesz? Od niego zależy kierunek opracowanej strategii, a także zasięg kampanii. Możesz zdecydować się na kolaborację z Mikroinfluecerami, którzy gromadzą wokół siebie społeczność liczącą do 100 tysięcy osób lub Makroinfluencerami – z co najmniej stutysięczną publiką,
 • bez względu na zasięg wybranego agenta wpływu, warto sprawdzić, jaki ma kontakt ze swoimi obserwatorami – w jaki sposób się do nich zwraca? Czy pod postami trwają żywe dyskusje? Czy fani oznaczają twórcę w swoich treściach? Należy pamiętać, że niektórzy influencerzy korzystają z botów lub sięgają po zakup followersów, co sprawia, że przestają być wiarygodni.

Influencer marketing może przynieść duże zyski, jeśli jest odpowiednio zaplanowany. Dlatego warto powierzyć to zadanie doświadczonej i kreatywnej agencji, która zadba o pomysłowe kreacje i sukces projektu.

Współpraca z influencerem może mieć charakter długo lub krótkotrwały. W pierwszym przypadku znana osobistość zwykle staje się ambasadorem marki, pomaga w zwiększaniu jej świadomości i podnoszeniu sprzedaży. Krótkotrwałe relacje biznesowe z liderami opinii często wiążą się natomiast z wprowadzeniem nowych produktów do sprzedaży. Influencer marketing może zatem wspierać kampanie sprzedażowe lub wizerunkowe. Działania podejmowane przez lidera opinii mogą polegać m.in. na:

 • publikowaniu recenzji reklamowanych produktów bądź usług,
 • udostępnianiu kodów rabatowych,
 • publikowaniu unboxingów,
 • publikowaniu posty sponsorowane zawierające lokowanie produktu.

Rozmach kampanii i zasady współpracy zależą od budżetu, który jesteś w stanie przeznaczyć na influencer marketing, a także zespołu specjalistów prowadzących kolaborację. Warto sięgnąć po pomoc agencji, która dysponuje specjalistami z różnych dziedzin – grafików, montażystów, fotografów. Dzięki temu otrzymasz niebanalne kreacje, przyciągające uwagę nowych klientów.

Aktualizacje algorytmów Googla czy Facebooka oraz ogromna popularność AdBlocka (wskaźnik wykorzystywania tego narzędzia sięga 40%) sprawiają, że marketerzy szukają nowych, niebanalnych form dotarcia do potencjalnych klientów. Odpowiedzią na opisany problem jest między innymi Influencer Marketing. Odbiorcy, do których kierujesz swoje produkty lub usługi ufają poleceniom twórców, których znają i lubią, dlatego podążają za ich rekomendacjami i chętniej sięgają po nowe towary.

Warto również podkreślić, że dzięki współpracy z influencerami masz szansę dotrzeć do nowych społeczności, skupionych wokół treści publikowanych przez wybranego agenta wpływu. To doskonałe narzędzie promocyjne. Ale, żeby kolaboracja przyniosła realne zyski, należy postawić na pomysłowe, nietuzinkowe formy współpracy. Dzięki agencji marketingowej otrzymasz pomoc specjalistów z wielu kreatywnych branż, co daje gwarancję:

 • wzmocnienia wizerunku Twojej firmy lub marki osobistej i opowiedzenia o ważnych dla Ciebie wartościach,
 • zwiększenia zaangażowania i zbudowania dynamicznego dialogu z obserwatorami,
 • zwiększenia konwersji.

Influencer marketing opiera się na zaufaniu i wytworzonych więziach. Dlatego często lepszym wyborem będzie lider opinii, który gromadzi na swoich kanałach mniejsze, ale silnie zaangażowane grono odbiorców. Mikroinfluencerzy są zwykle znacznie bardziej związani ze swoją społecznością niż celebryci z setkami tysięcy fanów. Dzieje się tak dlatego, że twórcy internetowi:

 • zazwyczaj podzielają styl życia odbiorców i status społeczny, co sprawia, że interesują ich podobne usługi oraz produkty,
 • mają zbieżne zainteresowania, mogą być autorytetem dla swoich obserwatorów,
 • wykorzystują narzędzia do transmisji prowadzonych na żywo, co sprawia, że są odbierani jako autentyczni i godni zaufania,
 • wybierają dialog ponad monolog, w którym udział biorą wszyscy fani. 

Na jakie jeszcze pytania warto sobie odpowiedzieć, wchodząc w kolaborację z liderami opinii?

 • Język publikowanych treści – czy jest naturalny, a może brzmi na sztucznie wygenerowany przez boty?
 • Czy są oznaczani w materiałach fanów? Jaką rolę odgrywają w ich codziennym życiu?
 • W jaki sposób współpracują z innymi markami? Czy ich materiały nie przypominają słupów reklamowych?