Prowadzenie Fanpage na Facebooku

Bardzo prawdopodobne, że masz prywatne konto na Facebooku, może nawet całkiem sporą grupę przyjaciół. Wspaniale, ale czy wiesz jak prowadzić konto firmowe?

Jaką obrać strategię, jakie treści i kiedy publikować? Czy masz wyznaczone klarowne cele? Wiesz jak mierzyć skuteczność działań? My to wiemy i powiemy Ci co zrobić, aby Twój profil firmowy generował realne korzyści finansowe. 

prowadzenie facebooka

Facebook to najpopularniejsze medium społecznościowe na świecie i prawdziwy must have dla każdej marki osobistej czy dużej firmy. Jak dowodzi analiza KISSmetrics – masz 1 godzinę na zainteresowanie swoich obserwatorów nową treścią, później post ginie w gąszczu innych. Dlatego prowadzenie strony na FB warto oddać w ręce ekspertów, którzy nie pozwolą, żeby Twoje kreatywne publikacje błyskawicznie popadły w niepamięć.

Jesteś pewny, że wiesz jaka moc drzemie w prowadzeniu fanpage’a firmowego?

3 filary marki, o które możesz zadbać, sięgając po prowadzenie Facebooka firmowego oferowane przez naszą agencję to: zasięg, wizerunek i zaangażowanie. My możemy je połączyć w unikalną ofertę, ponieważ wiemy, które obrazy wabią wzrok i jak bawić się słowami, żeby zagwarantować żywe dyskusje pod Twoimi postami. Jak to zrobimy?

1. Strategia komunikacyjna i wizerunkowa

Chcesz możliwie najlepiej opowiedzieć o ważnych dla Ciebie ideach, które kryją się za Twoimi usługami bądź produktami? Pomożemy Ci w wypracowaniu planu i urzeczywistnieniu strategii opartej na Twoim doświadczeniu i wyznawanych przez Ciebie wartościach. Zadbamy o spójną i jasną narrację dostosowaną do potrzeb Twojej branży. Będziemy publikować skuteczne treści eksperckie, które wzmocnią Twój przekaz i poprawią sprzedaż. 

Dowiemy się, co zachwyca Twoich klientów, żeby rozwinąć aktywną, entuzjastyczną społeczność skupioną wokół Twojej marki. Nie zgadzamy się na mierne efekty prowadzenia social mediów, będziemy regularnie sprawdzać, co działa, a jakie treści warto zmodyfikować lub porzucić. Będziemy pozostawać z Tobą w stałym kontakcie i raportować wyniki naszej pracy. 

2. Identyfikacja wizualna

Wykreuj z naszymi specjalistami strategię personal branding oraz wiarygodną identyfikację wizualną Twojej marki osobistej lub firmy. Wykonujemy estetyczne zdjęcia i filmy, projektujemy unikatowe grafiki oraz emblematy, które sprawią, że Twoje produkty zostaną na długo zapamiętane. Zbuduj z nami zaufanie Twoich klientów i powiększ zyski.

3. Konwersja

Dzięki współpracy z kreatywnymi grafikami i montażystami oraz topowymi influencami czy artystami, stworzymy zróżnicowane kreacje, które pozwolą na osiąganie wielu celów.

Z naszą obsługą Facebooka nie tylko dotrzesz do nowych osób i zbudujesz pierwszą pozytywną relację, ale również zadbasz o pogłębienie kontaktu i osiągnięcie celów sprzedażowych.

Jeśli zlecisz nam profesjonalne prowadzenie Facebooka, będziesz mógł w pełni skupić się na zarządzaniu firmą bez obaw o jakość działań marketingowych.

4. Najnowsze trendy

Prowadzimy fanpage’a Facebooka bawiąc się nowymi technologiami i trendami. Stworzymy treści w oparciu o zasady content marketingu czy komunikację bazującą na UGC (User Generated Content). Zostawimy też przestrzeń na kontrolowaną improwizację. Stwórz z nami żywe medium wymiany informacji, które nie funkcjonuje w oderwaniu od aktualnych wydarzeń, przeciwnie – podąża za tym, co interesuje Twoich klientów.

Fanpage na Facebooku to za mało? Zgadzamy się z Tobą, dlatego oferujemy wsparcie w różnych obszarach marketingowych. Sprawdź, czym możemy Cię zaskoczyć prowadząc Instagrama Twojej marki.

co zyskasz tworząc profil na Facebooku?

dotarcie do aktywnej grupy potencjalnych klientów

możliwość utrzymywania stałych, systematycznych relacji z odbiorcami twoich produktów lub usług

wsparcie w realizacji celów sprzedażowych

FAQ

Najczęściej zadawane pytania o prowadzeniu Facebooka

Prowadzenie profesjonalnego konta na Facebooku dla Twojej marki osobistej lub firmy ma na celu: zwiększanie konwersji (czyli wykonania pożądanego działania przez klientów), zwielokrotnienie zasięgów i zaangażowania, a także budowanie wiarygodnego, atrakcyjnego wizerunku oraz zaufania odbiorców. Wszystkie działania są skupione wokół wymienionych celów, a komunikację dostosowujemy do Twojej grupy odbiorczej. Tworzymy m.in.:

 • wyjątkowe wpisy okraszone autorskimi grafikami i fotografiami,
 • live’y z zaproszonymi gośćmi, które pomagają budować ekspercki wizerunek,
 • profesjonalne relacje z ważnych wydarzeń lub działań zakulisowych,
 • kreatywne treści we współpracy z topowymi influencerami.

Dodatkowo zajmujemy się moderacją dyskusji w komentarzach, prowadzeniem i optymalizacją kampanii, promowaniem postów, a także tworzeniem sprawozdań z naszych działań. Możesz mieć pewność, że odpowiemy na potrzeby Twoich klientów i będziemy na bieżąco z panującymi trendami.

Facebook to najpopularniejsze medium społecznościowe na świecie i z dużą dozą prawdopodobieństwa Twoi obecni lub przyszli klienci mają konto na tym portalu. Ale, żeby zwiększyła się sprzedaż Twoich produktów lub usług, nie wystarczy prowadzić konta firmowego – należy postawić na niesztampowe, profesjonalne kreacje, które wyróżnią Cię na tle konkurencji i przyciągną uwagę klientów. Nasza agencja zadba także o tworzenie jakościowych, interesujących treści, które będą budziły żywe zainteresowanie. Przykładowe działania na Facebooku to m.in.:

 • publikowanie estetycznych zdjęć i filmów, które będą spójne z identyfikacją wizualną marki, dzięki czemu produkty zostaną zapamiętane na długo,
 • tworzenie live’ów czy relacji, co zwiększy zaufanie do firmy i pomoże budować zaangażowaną społeczność,
 • prowadzenie kampanii reklamowych i promowanie postów.

Wszystkie wymienione działania będą nakierowanie na zwiększenie konwersji, czyli wykonania czynności ważnej dla Twojej firmy, np. zapisania się do newslettera, rejestracja konta klienta czy dokonanie zakupu.

Nasza agencja social media tworzy kooperatywę z zespołem utalentowanych i doświadczonych osób zajmujących się pracą kreatywną. Dlatego możesz mieć pewność, że publikowane treści będą odznaczać się doskonałą jakością i wyróżnią Cię na tle konkurencji. Nasz team tworzą m.in.:

 • graficy komputerowi,
 • producenci video,
 • kreatorzy animacji,
 • profesjonalni fotografowie.

Współpracujemy również z zaprzyjaźnioną agencją ART brandingową i to z nią konsultujemy propozycje najbardziej szalonych, niesztampowych projektów. Warto podkreślić, że agencja zrzesza ilustratorów i art directorów z całej Europy. Stworzymy dla Ciebie spójną identyfikację wizualną, nagramy wideo zza kulis lub specjalnego wydarzenia, zorganizujemy profesjonalną sesję produktową, stworzymy oryginalne logo i dobierzemy kolory idealnie współgrające z oferowanymi usługami. Stwórz z nami nowy, wiarygodny wizerunek Twojej marki.

Prowadzenie fanpage’a na Facebooku to działanie oparte na strategii komunikacyjnej. Ta z kolei jest planem realizacji założonych celów marki, które mogą być różne: rozpoznawalność, większy zasięg, zdobywanie nowych klientów lub angażowanie obecnych.

W zależności od tego, co chcesz osiągnąć, pomożemy Ci ustalić, jak często powinieneś publikować posty i jakiego powinny być typu. Jeśli Twoja firma dopiero rozpoczyna swoją przygodę w sieci, a najważniejszymi kryteriami są dla niej budowanie rozpoznawalności oraz powiększanie grupy odbiorców, najlepszym rozwiązaniem może być codzienna publikacja postów. Jeśli głównym celem budowania firmowego profilu jest wsparcie sprzedaży, warto rozważyć zamieszczanie postów z mniejszą częstotliwością, lecz obszernych, przemyślanych i wartościowych.

Każdy profil firmowy wymaga unikalnej strategii promocyjnej, opartej o znajomość realiów Facebooka czy Instagrama. Frank & Greg chce zaoferować Ci swoją wiedzę i doświadczenie, wspólnie z Tobą tworząc rozpoznawalną markę, która podbije świat social mediów. Zadbajmy razem o promocję wartości Twojej firmy i przekujmy zasięg w zyski.

Prowadzenie profilu firmy lub marki osobistej na Facebooku to złożone zadanie, na które składa się praca wielu specjalistów zarówno z branży kreatywnej, jak i marketingowej. Ostateczna wycena zależy m.in. od:

 • liczby publikacji w tygodniu,
 • kwoty przeznaczonej na kampanie płatne,
 • przyjętej strategii komunikacji,
 • dodatkowych działań, takich jak: współpraca z influencerami, wydanie e-booka, prowadzenie live’ów i webinarów, sesja produktowa czy nagranie podcastu lub filmu wideo,
 • ilości i jakości kreacji graficznych.

Podstawowy zakres działań to także harmonogram publikacji, moderowanie dyskusją pod postami i budowanie zaangażowanej społeczności skupionej wokół marki, prowadzenie kampanii reklamowych, a także raportowanie oraz nieustanna optymalizacja efektów.  

Jeśli wybierzesz współpracę z Frank & Greg możesz mieć pewność, że Twój Facebook nie tylko zrobi wrażenie, ale też skutecznie wesprze Twoją sprzedaż. Zadbamy o to, żebyś zawsze był na bieżąco z postępami kampanii i miał wpływ na wszelkie zmiany. Wspólnie ogłosimy Twoją misję i zaprowadzimy markę na szczyt.