transmisja meczu Polsat Box Go

Polsat Box Go – trudne życie SMM

Polsat Box Go transmitował ważny mecz - FC Barcelona vs Bayern Monachium. Znaczy próbował transmitować, ale coś poszło nie tak.

Trudno okiełznać sportowe emocje, zwłaszcza, gdy kibicujesz swojej ulubionej drużynie. We wtorek w ramach trwającej Ligi Mistrzów odbył się niezwykle ważny dla Polaków mecz. Robert Lewandowski po raz pierwszy grał przeciwko swojej poprzedniej drużynie (Bayern Monachium), której był kapitanem. Aby legalnie i w wysokiej jakości obejrzeć ten mecz, trzeba było wykupić usługę Polsat Box Go na miesiąc. Wielu kibiców zdecydowało się na ten krok, tylko dlatego, że chcieli obejrzeć to jedno piłkarskie starcie. Wiecie co się stało? Na początku transmisji serwery Polsat Box Go przestały działać.

Facebook Polsat Box Go – worek treningowy

Okazało się, że zainteresowanie przerosło oczekiwania osób odpowiedzialnych za prawidłowy przekaz. Niestety, awarii nie udało się naprawić przez większą część meczu. W efekcie tysiące rozczarowanych i rozgrzanych do czerwoności kibiców, dało upust swoim emocjom na Facebookowym profilu Polsat Box Go. 

Obecnie pod wtorkowym postem jest ponad 2 tysiące negatywnych komentarzy, prawie wszystkie pozostawione zostały bez odpowiedzi moderatorów. 

Użytkownicy dość dosadnie wyrażają swoje niezadowolenie, jednogłośnie żądają zwrotu pieniędzy (za cały miesiąc subskrypcji), czasem pojawia się także pomysł pozwu zbiorowego. Początkowo negatywne komentarze były skrzętnie usuwane, z biegiem czasu jednak zdaje się, że ich ilość jest zbyt wielka. 

Przeprosiny (spoiler: nieprzyjęte) 

Na fanpejdżu pojawił się także post z przeprosinami.

źródło: https://www.facebook.com/polsatboxgo

I w tym wypadku sytuacja wygląda podobnie – ponad tysiąc niepochlebnych komentarzy w kierunku usługi Polsat Box Go. Obelgi padają także w stronę moderatorów strony.

Cóż, niełatwo jest być social media menadżerem w obliczu kryzysu. W tym wypadku sposób działania jest dosyć prosty: ignorujemy tysiące wzburzonych klientów (bo cóż możemy im zaproponować, oprócz stałej frazy “reklamacje kierujemy tu, rozpatrujemy je indywidualnie). Post przeprosinowy zdaje się zamykać przestrzeń do dalszej debaty nt. nieudanej transmisji meczu. Na fanpejdżu pojawiają się nowe posty dotyczące innych programów. Czy kibice również odpuścili? Otóż nie.

Polsat Box Go nadal pod ostrzałem

Pod najnowszymi postami także pojawiają się negatywne komentarze, w których padają zarzuty oszustwa i naciągania użytkowników. Co ciekawe, Polsat Box Go w przyszłą sobotę również transmituje wydarzenie sportowe, które może przyciągnąć przed ekrany setki tysięcy widzów. Mowa tu o gali HIGH League, w której wystąpi m.in. Maja Staśko (więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj). Użytkownicy obawiają się, że i tym razem serwery Polsat Box Go zawiodą. Cóż, trudno im się dziwić. 

Nie ma jednego, dobrego sposobu na zarządzanie kryzysem w social mediach. Możliwości jest wiele, więcej o moderowaniu dyskusji pod postami pisaliśmy tutaj. Trudno wyjść z twarzą z tak niefortunnej sytuacji. Według nas w tym konkretnym wypadku powinny wypowiedzieć się osoby decyzyjne, które bezpośrednio odpowiadają za powodzenie (lub nie) transmisji meczu. Czy Polsat Box Go przezwycięży ten kryzys i w dalszym ciągu będzie wygrywać przetargi na transmisję ważnych wydarzeń sportowych? Pytanie pozostawiamy otwarte, dajcie znać, co o tym sądzicie!