skinspace

Social media na tropie: case Skinspace

Od dawna mówi się o tym, że idealne życie w social mediach niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, czy to stwierdzenie dotyczy także Skinspace? 

Social media na tropie

Medialna afera rozgrywająca się obecnie wokół Skinspace to dowód na to, że social media są mieczem obosiecznym. Można dowolnie kreować w nich swój wizerunek, stworzyć siebie/swój biznes od podstaw. Równie łatwo dzięki nim można zdemaskować/zniszczyć daną kreację. 

Internetowe dramy, zwłaszcza tego typu, cieszą się dużą popularnością – wstyd przyznać, jednak ludzkość nadal lubi oglądać “igrzyska”. Na tle dramy wokół Skinspace, afery, którymi na co dzień zajmują się np. kanały commentary, zdają się być błahostkami. 

Co wiemy na pewno? Po tak dużym kryzysie wizerunkowym, trudno odbudować zaufanie klientów/odbiorców. Transparentność działań to jeden z podstawowych elementów w budowaniu pozytywnego wizerunku marki.

Exmiter vs Skinspace

W niedzielę 16 października, na profilu TikTokowym “exmiter.pl”, opublikowany został film, który dokumentuje przejęcie lokalu Skinspace. W filmie pojawiają się informacje o tym, że najemczyni lokalu od trzech lat nie płaci za jego wynajem. 

Według danych z TikToka, zaległy czynsz wynosi obecnie 350 tysięcy. Na kolejnych klatkach filmu pojawiają się oskarżenia, że to nie jedyne zobowiązania finansowe właścicielki Skinspace. W materiale mowa jest także o “jeżdżeniu luksusowym autem, częstych wycieczkach i lansie w mediach”.

https://www.tiktok.com/@exmiter.pl/video/7155111547709164806?_r=1&_t=8Wbvr0liD6E&is_from_webapp=v1&item_id=7155111547709164806

W dalszej części filmu wklejone zostały zdjęcia właścicielki salonu w towarzystwie m.in. Filipa Chajzera, prawdopodobnie na dowód owego “lansu w mediach”. Właścicielka Skinspace wielokrotnie udzielała wywiadów w mediach.

Cały film dostępny jest pod tym adresem: https://www.tiktok.com/@exmiter.pl/video/7155111547709164806?_r=1&_t=8Wbvr0liD6E&is_from_webapp=v1&item_id=7155111547709164806

Publikacja ta rozchodzi się szerokim echem w social mediach. Na grupach poświęconych np. kosmetologii i medycynie estetycznej, członkinie przestrzegają się wzajemnie przed korzystaniem z oferty szkoleniowej właścicielki (z obawy przed utratą pieniędzy – salon de facto został przejęty). 

Nie wiemy, jak wygląda sytuacja z perspektywy prawnej – nie jesteśmy w stanie potwierdzić informacji z filmu exmitera, jednak niewątpliwie mamy tu do czynienia z ogromnym kryzysem wizerunkowym.

Kryzys wizerunkowy Skinspace

Jak na te doniesienia reaguje właścicielka Skinspace? Obecnie instagramowy profil @skinspace.izabelaszymbor ma ograniczoną możliwość dodawania komentarzy, zaś profil samej właścicielki jest prywatny (nie wiemy, czy wcześniej było inaczej). Na stories Skinspace pojawiło się oświadczenie, w którym właścicielka informuje o przerwanym miesiącu miodowym. Pisze, że “stała się ofiarą nieuczciwych praktyk osób, które weszły na drogę nękania, przestępstw, prześladowania jej, stalkingu, nagonki w mediach”. Z jej relacji wynika też, że jest obecnie w kryzysie psychicznym, ale zamierza walczyć o swoje dobre imię. Poinformowała również, że całą sprawę zgłosiła organom ścigania. 

Obecnie nie mamy informacji, które jednoznacznie wyjaśniłyby całą sytuację. Na tę chwilę możemy uznać, że to “słowo przeciwko słowu”. Prawdopodobnie na finał tej sprawy poczekamy aż do wyroku sądu.