robert lewandowski

Robert Lewandowski – Hot stuff w internecie

Robert Lewandowski w świadomości Polaków funkcjonuje już jako dobro narodowe. Nic więc dziwnego, że z zapartym tchem śledzimy jego zawodowe kroki, to zaś skutecznie wykorzystują spece od marketingu.

RL9

Robert Lewandowski od lat cieszy się nieustającą popularnością wśród rodaków. Jego sukcesy na chwilę przyćmiła tenisistka – Iga Świątek. jednak obecnie Lewandowski znów stał się numerem jeden na językach Polaków. Dlaczego? Po wieloletniej karierze w niemieckim klubie Bayern Monachium przechodzi do FC Barcelona.

Krążą pogłoski, że Robert Lewandowski może stracić swój numer na koszulce – “9”. To byłby marketingowy strzał w kolano. Piłkarz zbudował na nim swoją markę osobistą – na Instagramie pod  nickiem _rl9  śledzi go 27,6 mln obserwujących. Wielokrotnie brał udział w różnych kampaniach reklamowych, np. w kampanii Huaweia, sygnując je właśnie “RL9”. Informacje o zmianie numeru na koszulce nie są jeszcze potwierdzone, więc trzymamy kciuki, by Robert Lewandowski zatrzymał szczęśliwą 9!

Transfer do Barcelony otwiera też przed piłkarzem nowy, zdecydowanie szerszy rynek marketingowych możliwości – tę kwestię zamierzamy obserwować równie bacznie, co popisy Lewego na piłkarskim boisku!

Robert Lewandowski, a real-time marketing

Nowy kontrakt piłkarza wywołał w social mediach burzę. Sam Lewandowski pochwalił się nim na swoich kontach, w komentarzach sypią się gratulacje. Instagramowy profil FC Barcelony zyskał nową twarz – sprawdźcie tutaj, a klub rzeszę nowych fanów!

Sieć obiegają liczne memy nawiązujące w żartobliwy sposób do całej sytuacji. Zyskać na niej postanowiły także niektóre marki. Sprytnie ograła to także jedna ze znanych polskich firm produkujących piwo. 

Wykorzystywanie aktualnych wydarzeń w komunikacji firmy, to świetny sposób na zwiększenie ruchu na stronie. Real-time marketing boostuje zasięgi nie tylko w witrynach internetowych, ale także na kanałach social media. Wiesz, jak wykorzystać szybko zmieniającą się rzeczywistość w mediach społecznościowych swojej firmy? Jeśli nie masz pomysłu, odezwij się do nas! Razem zadbamy o komunikację Twojej marki.