Korzystasz z LinkedIna? Ta platforma staje się coraz bardziej popularna. Obecnie korzysta z niej ponad 660 milionów użytkowników, czy warto więc uwzględnić ją w strategii komunikacyjnej swojej firmy?
Mocne strony LinkedIna
LinkedIn to portal, na którym możesz znaleźć zarówno pracę, jak i pracownika. Ma wygodny interfejs i intuicyjne kategorie wyszukiwania. Platforma jest przyjazna użytkownikom, a dodawanie na nią treści nad wyraz proste. Łatwo zagaić dyskusję i nawiązać kontakt z innymi. To brzmi jak świetny pomysł, na poszerzenie grupy odbiorców!
LinkedIn dla firm
Jeśli zdecydujesz się, by Twoja firma zaistniała w serwisie LinkedIn, nie zapominaj o jakości. Uzupełnij skrupulatnie profil, tak, by był zgodny z DNA Twojej marki. Nie pomijaj szczegółów – na LinkedInie też liczy się oprawa graficzna, przyciąga wzrok. Dopracowanie wszystkich elementów sprawia, że profil wygląda rzetelnie i profesjonalnie.
Bądź aktywny! Pokaż swoją markę od najlepszej strony, regularna publikacja treści to podstawa, by zdobyć stałe grono odbiorców. Co publikować?
- osiągnięcia firmy,
- informacje o branżowych spotkaniach, targach,
- newsy o nowych projektach i produktach,
- treści blogowe (jeśli na Twojej stronie znajduje się zakładka “blog”).
Employer branding
Tworząc angażujący profil, zachęcisz potencjalnych pracowników. Dzięki dyskusjom pod publikacjami, możesz też zobaczyć reakcję i nastawienie obecnie zatrudnionych. LinkedIn to świetny sposób na employer branding.
Ten kanał pomaga budować wizerunek firmy jako pracodawcy – zaangażowanie, idee, wartości, etyka pracy, to wszystko jest niesłychanie ważne. Nie tylko dla kandydatów, coraz częściej konsumenci sprawdzają, czy firma, która stoi za danym produktem, jest fair – wobec swoich pracowników, planety i społecznie.
LinkedIn to świetne miejsce na ogłoszenia o wolnych wakatach i szukanie profesjonalistów gotowych do współpracy. Niewątpliwym plusem jest to, że wyszukując kandydatów, od razu znamy ich doświadczenie, wykształcenie, to, z czym się identyfikują i co przyciąga ich uwagę. Kandydaci, oprócz podstawowych informacji, umieszczają również swoje umiejętności, które mogą być potwierdzone przez innych użytkowników serwisu. To zaś sprawia, że od razu widać siatkę znajomych oraz rekomendacje poprzednich pracodawców.
Szukasz kontrahentów do nowego projektu? Zrób research na LinkedInie! To medium pełne wartościowych informacji, dzięki niemu możesz też obserwować konkurencję. Obecne są na nim firmy z całego świata, a LinkedIn zdecydowanie upraszcza drogę kontaktu. Znajdziesz na nim nie tylko etatowych pracowników, ale też prezesów i dyrektorów międzynarodowych korporacji.
LinkedIn – Facebook dla profesjonalistów
Czy ten wpis oznacza, że na Facebooku nie ma miejsca na profesjonalne treści? Absolutnie nie. LinkedIn to po prostu kolejny kanał, dzięki któremu możesz zwiększyć zasięg swojej firmy i dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Nie oznacza to jednocześnie, że Facebook jest mniej “profesjonalny”, oba te kanały są wizytówką firmy w internecie. Treści z Facebooka oprócz konsumentów, docierają również do ekspertów.
Firmowy profil na LinkedIn to świetne uzupełnienie strategii komunikacyjnej marki. Dzięki niemu wzmocnisz pozycję eksperta. Otwiera też kolejną możliwość dyskusji z ludźmi “z branży”.
Poszerzanie grona odbiorców jest niezwykle ważne w budowaniu wizerunku firmy. Warto korzystać z różnych kanałów, dzięki temu zasięg treści jest automatycznie większy!