Firmowy YouTube – czy warto inwestować w reklamy na YouTubie?

Krótkie formy audiowizualne niewątpliwie święcą triumf w social mediach, więc czy wobec tego warto inwestować w kanał na YouTube?

Firmowy YouTube – liczy się strategia

Zastanawialiście się nad otwarciem firmowego kanału na YouTube? To dobry pomysł, jeśli macie konkretną strategię. Na firmowym YouTube możecie zaprezentować się w roli eksperta, pokazać swoje produkty, kulisy wydarzeń, spotkań branżowych, czy nawiązać kontakt z odbiorcami dzięki treściom typu “questions and answers”.

Firmowy YouTube to też świetne miejsce, by pokazać swoje najnowsze produkcje reklamowe. Topowe marki od lat korzystają z tej opcji. Wbrew pozorom nie wszystkie reklamy są wysokobudżetowe – liczy się oryginalny pomysł. Spójrzcie np. na ten film na oficjalnym kanale marki Balenciaga. Jego estetyka bezpośrednio nawiązuje do internetu z lat 90. i 00.!

Spot marki Balenciaga prezentujący letnią kolekcję


Możecie też zainwestować w nowe projekty, które wesprą i poniekąd wykreują wizerunek Waszej marki, np. jeśli sprzedajecie ubrania w duchu fair trade, możecie otworzyć kanał, który będzie zajmować się tematyką etycznej produkcji odzieży i slow fashion. W związku z zaangażowaniem społecznym i zajęciem stanowiska, Wasz firmowy YouTube przyciągnie do siebie odbiorców z podobnym systemem wartości, którzy prawdopodobnie kupią coś na Waszej stronie.

Treści audiowizualne – pion czy poziom?

Wiemy, że mocnym trendem są obecnie krótkie treści audiowizualne kręcone w pionie, jak TikToki czy Reelsy. YouTube postanowił wyjść naprzeciw i nadążyć za konkurencją, w efekcie powstało YouTube Shorts. Jeśli nie czujesz potrzeby, by kręcić poziome, dłuższe formy, wrzuć swoją rolkę też na YouTube, dzięki temu dotrzesz do większej liczby odbiorców! My rekomendujemy zróżnicowane rozwiązania – krótkie filmiki w pionie publikowane w social mediach, świetnie uzupełniają dłuższe formy w tradycyjnym formacie na YouTube.

YouTube – kolebka influencerów

YouTube jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w sieci. Oprócz oczywistych teledysków znajdziemy tam miliardy filmów różnej treści, w tym kanały konkretnych firm oraz wpływowych influencerów

Gdybyśmy mieli odtworzyć bieg historii, to właśnie YouTube uznalibyśmy za kolebkę wpływowych ludzi z internetu. To tam pojawiały się pierwsze videoblogi, haule zakupowe, recenzje, występy talentów itp., a to wszystko w ramach zajawki. Dziś to dochodowy biznes i… dobrze! Zarabianie na swoich pasjach to przecież wymarzona praca. Youtube to jedno z miejsc, w których świetnie funkcjonuje influencer marketing. Reklamy na YouTube to powszechne rozwiązanie, inwestuje w nie wiele marek. 

Nie musisz od razu zakładać firmowego YouTuba, możesz zacząć współpracować z YouTuberami! Ostatnio ukazał się najnowszy ranking Influencerów See Bloggers. Warto go przeanalizować, zanim zdecydujecie się na współpracę z jakimś internetowym twórcą. Podejdźcie do sprawy nieszablonowo, przykłady?

Mbank, który wielokrotnie nawiązywał współpracę z topowymi influencerami, np. Vlog Casha. Cash, ten obieżyświat, pojawia się w czołówce listy See Bloggers, jest jednym z najbardziej wpływowych twórców internetowych. Tanie podróżowanie stopem i bank? To się naprawdę łączy!

Finlandia Vodka również inwestuje w promocję na YouTubie. Ich najnowsza kampania angażuje kilku szeroko znanych – MaciejJe, Vlog Casha i Karol Paciorek. Ten ostatni prowadzi dwa kanały: Imponderabilla i LekkoStornniczy. Dzięki tym współpracom marka pojawiła się w naprawdę różnych miejscach i dotarła do wielu odbiorców.

YouTube to świetne miejsce na reklamę marki. Wachlarz opcji jest naprawdę duży, zastanówcie się, co byłoby najlepszym rozwiązaniem dla Waszej firmy. Potrzebujecie w tej sprawie konsultacji? Służymy pomocą!