Dodatkowe narzędzia do publikacji wpisów na Instagramie

Kiedy zaczniesz prowadzić firmowe konto na Instagramie, szybko zorientujesz się, że działania w social media zajmują sporo czasu, którego zaczyna brakować Ci na inne obowiązki. Na szczęście istnieją narzędzia, które pomagają zoptymalizować czas, jaki poświęcasz na działania na Instagramie, a także poprawić efektywność tych działań. Przedstawiamy nasze subiektywne zestawienie narzędzi do publikowania postów na Instagramie, które usprawnią Twoją pracę.

Jakie aplikacje mamy do wyboru?

Pomocne aplikacje do Instagrama pozwalają usprawnić pracę z tym kanałem na różnym polu – zarówno w kontekście planowania publikacji, przygotowywania grafik czy wreszcie optymalizacji treści posta.

Aplikacje do planowania postów na Instagramie

Aplikacja do planowania Instagrama pomoże Ci w prowadzeniu swojego firmowego profilu w dwojaki sposób. Po pierwsze da Ci wgląd na cały feed, dzięki czemu z łatwością zachowasz wizualną i komunikacyjną spójność wszystkich postów, co ma szczególne znaczenie dla świadomie budowanych marek, które tworzą wokół siebie społeczność swoich odbiorców.

Druga kwestia to zautomatyzowanie publikowania uprzednio przygotowanych postów. Funkcja ta jest pomocna szczególnie w kontekście optymalizacji czasu pracy. Spośród aplikacji do planowania postów na Instagramie w szczególności polecamy aplikację Planoly, która umożliwia rozplanowanie zdjęć na feedzie, publikację postów z komputera PC, Dropboxa lub dysku Google, a także zaplanowanie automatycznej publikacji postów (w pakiecie biznesowym). Ponadto daje też dostęp do statystyk na temat postów.

Inne, również godne uwagi aplikacje do planowania postów na Instagramie to m.in.:

  • Hootsuit,
  • Plann;
  • Preview.

Aplikacje na Instagram do optymalizacji Insta Stories

Biorąc pod uwagę zmieniające się preferencje użytkowników Instagrama, nie możesz swoich działań w social media ograniczać jedynie do publikowania aktualności na feedzie. Równie ważne, o ile nie ważniejsze, są dzisiaj Insta Stories, czyli ulotny content w formie relacji, które widnieją 24 godziny od momentu publikacji.

W tym celu polecamy korzystanie z aplikacji Unfold, która daje ponad 200 różnych szablonów, pomagających dopracowywać Insta Stories. Bardzo ważną funkcją aplikacji jest możliwość zapisu kolejnych kroków tworzenia relacji – zapewne wielu administratorów czy to firmowego, czy prywatnego konta na Instagramie doświadczyło wystąpienia błędu, który zniweczył tworzenie Insta Story i zmusił do robienia wszystkiego od początku.

Aplikacje do Instagrama do form wideo

Wideo coraz śmielej zdobywa Instagram – możesz już publikować nie tylko krótkie filmiki, ale również dłuższe formy dzięki IGTV, a nawet prowadzić transmisje live na Instagramie. W celu tworzenia atrakcyjnych form wideo wykorzystaj aplikację Quick, która umożliwia edytowanie filmów, wykorzystując do tego różne pliki wideo, muzykę, zdjęcia, a także efekty, przejścia i wiele innych elementów.

Możesz wykorzystać również Boomerang, czyli darmowy program do Instagrama, który umożliwia tworzenie krótkich, zapętlonych form wideo, cieszących się dużą popularnością wśród użytkowników kanału.

Program do Instagrama do dobierania hasztagów

Do każdego posta na Instagramie możesz dopisać 30 hasztagów, które pomogą Twoim fanom znaleźć interesujący ich temat, a także oznaczyć Twój post w wątku, który jest śledzony przez użytkowników kanału. Hashtagify to aplikacja na Instagram, która analizuje zawartość obrazu i pomaga dobrać trafne hasztagi, pozycjonujące Twój post.

Jak korzystać z dodatkowych aplikacji do Instagrama?

Aplikacje na Instagram możesz pobierać ze sklepów odpowiednich dla systemów operacyjnych Twojego smartfona, używać na komputerze lub pracować na nich z poziomu przeglądarki internetowej.