Joanna Krupa x OLX

Widzieliście najnowszą kampanię OLX i kadry, na których Joanna Krupa występuje w roli głównej? Rozpala internautów do czerwoności i nie chodzi tu o pożądanie.

Nowa usługa

OLX nie spoczywa na laurach, ostatnio portal powiększył swoją ofertę, dodając do niej opcję wyszukiwania noclegów w pięknym kraju nad Wisłą. Twarzą nowej kampanii została Joanna Krupa. Do sieci trafiło już kilka spotów, na których modelka wdzięczy się przed obiektywem w kusych strojach. Z amerykańskim akcentem wypowiada polskie łamańce językowe i szuka szpilki w stogu siana. Hot? Chyba tak, bo w internecie faktycznie zawrzało.

Joanna Krupa – królowa cringu? 

Pod spotami opublikowanymi na kanałach social mediowych OLX, wylała się fala hejtu. Że cringe, że tanio, że słabo, głupio, żenująco i bez sensu. Ale czy na pewno? OLX słynie z odważnych kampanii reklamowych. Jesteśmy przekonani, że doskonale wiedzą, co robią, a każdy ich ruch jest dokładnie zaplanowany. 

Joanna Krupa z ciupagą i podhalańskim niedźwiedziem to koncept, którego fundamentem jest wzbudzanie skrajnych emocji. Dzięki temu treści stają się viralowe, liczba wyświetleń rośnie, statystyki szybują w górę, a wieść o nowej usłudze OLX niesie się w świat! 

Świadomy kicz vs zwykła chała 

Kontrowersyjna kampania to… naprawdę dobry model biznesowy dla ludzi o mocnych nerwach. I wbrew pozorom niezłym wyczuciu estetyczno-kulturowym! Pamiętacie okropny spot biura nieruchomości, które jakiś czas temu uraczyło nas reklamą rodem z lat 90.? Łysy biznesmen – mizogin, a wokół niego wianuszek uprzedmiotowionych kobiet, jednym słowem: dramat! Niektórzy porównują go do obecnej kampanii OLX, w której Joanna Krupa zwiedza Polskę. Czy powinni? Absolutnie nie.

Spoty OLX świadomie utrzymane są bowiem w estetyce kiczu. Z pozoru naiwne kwestie wypowiadane przez modelkę to prawdziwy copywriterski majstersztyk! Jej postać z pełną premedytacją wykorzystuje istniejące w społeczeństwie stereotypy i do granic możliwości naciąga społeczną strunę oburzenia. Działa? Jeszcze jak! 

Nową kampanią OLX puszcza do swoich odbiorców oko. Nie jest to pierwszy raz. Portal ma na swoim koncie kilka naprawdę świetnych przedsięwzięć reklamowych, np. spoty z Piotrem Cyrwusem, odgrywającym swoją rolę z “Fanatyka”. Widzieliście? Jeśli nie to koniecznie sprawdźcie, warto!

Kicz w reklamach robi się coraz popularniejszy, a nam… w to graj. 😉 Przede wszystkim dlatego, że lubimy dzieła oryginalne, groteskowe i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. A czy Ty uważasz że Joanna Krupa z ciupagą jest hot?