5 majciekawszych jesiennych presetów na Instagram

Kupujemy oczami – szczególnie na Instagramie i szczególnie jesienią, kiedy sesje produktowe przedstawiają bajkową wręcz scenerię, mieniącą się tak uwielbianą przez nas feerią barw – od złocistego przez intensywny pomarańcz aż po zachwycający kasztan. Co jednak, kiedy warunki w czasie sesji nie są tak bajeczne, a pełnowymiarowa obróbka zdjęć Cię przerasta? To proste – wykorzystaj presety. Przedstawiona poniżej piątka pozwoli Ci tworzyć oczarowujący jesienny content na Instagram.

Co to są presety?

Surowe zdjęcia zawsze pozostawiają nieco do życzenia, a w profesjonalnie prowadzonym profilu na Instagramie nie da się uniknąć obróbki. Popularność, ze względu na darmową wersją bogatą w mnóstwo opcji, zyskała mobilna wersja programu Adobe Lightroom. Musi być jednak pewne „ale” – dość skomplikowany interfejs i szereg funkcji wciąż potrafią skutecznie odstraszyć osoby, które nie zajmują się na co dzień obróbką zdjęć.

I wtedy, całe na złoto-pomarańczowo-czerwono-kasztanowo, wchodzą jesienne presety na Instagram, czyli gotowe ustawienia kolorów, filtrów i światła w mobilnej aplikacji Adobe Lightroom. Pozwalają one ułatwić i zautomatyzować obróbkę zdjęć, pomijając manualne ustawienia zaawansowanych opcji programu. Zdjęcia nie tracą przy tym na jakości, za to wydobywa się z nich głębia jesiennych kolorów, które uatrakcyjnią każdą jesienną sesję instagramową.

Przekonaj się, co zyskasz dzięki presetom

Wspomnieliśmy już, że presety w zasadzie automatycznie załatwiają za Ciebie kwestię ustawień kolorów, światła i innych parametrów zdjęć, nie obniżając im przy tym jakości. To wszystko przyspiesza osiąganie oczekiwanych efektów, co będzie miało niebagatelne znaczenie, jeśli Twoja praca polega na publikowaniu kilku postów na Instagramie w ciągu jednego dnia.

Jest jednak jeszcze jedna korzyść, która w kontekście komunikacji marki jest naprawdę istotna – spójność stylistyczna zdjęć. Jeśli będziesz wrzucać na Instagram surowe zdjęcia, każde z nich będzie inne, nawet jeśli utrzymasz pewną konsekwencję w ich tematyce i stylistyce. Jednak inne warunki oświetleniowe, inne ustawienia sprzętu, robienie zdjęć różnymi aparatami – to wszystko wywoła misz-masz, który zauważy nawet laik. Tymczasem presety zespoją content na Instagramie w zbliżonej estetyce.

5 jesiennych presetów, na które warto zwrócić uwagę

Planujesz publikować na swoim instagramowym profilu zdjęcia w jesiennej stylistyce? Sięgnij po ciekawe propozycje presetów, które pozwolą Ci wycisnąć z fotek to, co najlepsze.

Paczka presetów od Life Catchers

Para podróżników, która prowadzi blog poświęcony swojej pasji oferuje paczkę trzech wyjątkowych jesiennych ustawień do zdjęć. Presety od Life Catchers to:

  • Sun Splash – oświetli zdjęcia pięknym jesiennym słońcem;
  • Urban Suset – doda jesiennego piękna sesjom w miejskim plenerze;
  • Praise the Sun  – świetny na sesje w parkach i lasach.

Jesień pełna barw z presetem od piechnie.pl

Sesje w parkach i lasach dominują na Twoim Istagramie? Jesienny preset od piechnie.pl to pełna paleta lśniących jesiennych barw i słonecznego światła.

Impresset – idealny do modowych sesji

Jesienny preset od impresset.pl świetnie sprawdzi się w modowych sesjach, zarówno w miejskim, jak i naturalnym krajobrazie.

10 presetów na jesień od Pauli Wiśniewskiej

Blogerka, która dzieli się wiedzą o prowadzeniu Instagrama oferuje paczkę 10 jesiennych presetów, dzięki którym nadasz jesienną estetykę swojemu profilowi na Instagramie.

Preset dla jesieniar od Instacademy

Może nie jest to typowy jesienny preset, jednak Coffee Lover od Instacademy świetnie podkreśla charakterystyczne dla tej pory roku brązy i beże, które doskonale sprawdzą się na produktowych zdjęciach dla typowych jesieniar.

Jesień w pełni – najwyższy czas, żeby zagościła też na Twoim profilu na Insta!