Jak rozpocząć współpracę z agencją social mediową?

„Zróbcie tak, żeby było dobrze.” Okej, zrobimy! Potrzebujemy tylko kilku ważnych informacji na początek. Właśnie dlatego chcemy Ci powiedzieć, czym jest brief i jakie informacje powinieneś w nim zawrzeć, przed rozpoczęciem współpracy z agencją social media. Będzie nam nie tylko łatwiej pracować, ale też osiągać cele i mierzyć efekty pracy.

Zacznijmy od podstaw – czym jest brief?

Brief social media to zestawienie bardzo klarownych informacji, które agencjom, takim jak nasza, pozwalają skutecznie zrealizować cele, jakie chce osiągnąć klient, potrzebujący profesjonalnego wsparcia w prowadzeniu kanałów w mediach społecznościowych. Dzięki precyzyjnie sformułowanemu briefowi, jesteśmy w stanie szybko podjąć właściwe działania i dostosować je do specyfiki biznesu oraz profilu jego klientów czy odbiorców.

Przygotowanie briefu to zatem pierwszy i jednocześnie kluczowy krok w stronę osiągnięcia sukcesu we współpracy z agencją social mediową.

Co musi zawierać brief – 3 kroki do sukcesu

Jeśli wcześniejsze informacje napędziły Ci nieco stracha, to już Cię uspokajamy – brief nie musi być długim elaboratem, w którym opiszesz dokładnie każdy aspekt swojej działalności. Wystarczy, że zadbasz o te informacje, które są potrzebne w naszej pracy. Przygotowanie briefu będzie łatwiejsze, jeśli skupisz się na zaledwie trzech punktach.

Co chcesz osiągnąć?

Co dla marek oznacza bycie w social mediach? Między innymi możliwość promocji i sprzedaży produktów, budowania pozytywnego wizerunku i zwiększanie świadomości konsumentów o istnieniu marki na rynku. Ponadto w social mediach możesz zbudować społeczność – grupę zaufanych odbiorców, identyfikujących się z Twoim biznesem.

Powiedz nam, który z tych celów chcesz osiągnąć, a my będziemy wiedzieć, co w tym kierunku zrobić.

Jakie działanie chcesz podjąć w social mediach?

Media społecznościowe dają duże pole do manewru w kwestii podejmowania działań, które mają pomóc Twojej firmie rozwijać się i zwiększać sprzedaż. W zależności od tego, czego oczekujesz, możesz skupić się na konkretnych działaniach.

  • Płatne kampanie – dzięki płatnej promocji postów, możesz zwiększać zasięgi profilu, generować sprzedaż czy poszerzać świadomość o swojej marce.
  • Działania organiczne – fundamentem każdego profilu social media jest tworzenie jakościowych treści oraz charakterystycznych grafik, odpowiednich dla Twojej grupy docelowej.
  • Budowanie wizerunku eksperta – media społecznościowe dają szerokie możliwości w kwestii wykreowania marki jako eksperta w swojej branży. W tym celu możesz prowadzić transmisje live, publikować podcasty czy filmy instruktażowe, a także dystrybuować poradniki w formie e-booków.
  • Strategia wizerunkowa – spójna i kreatywna identyfikacja wizualna odróżni Cię od konkurentów i sprawi, że Twoje usługi zostaną na długo zapamiętane.
  • Influencerzy – chyba nie ma branży, w której w sprzedaży nie pomógłby influencer. Dzisiaj możesz współpracować z nimi nie tylko na blogach i YouTubie, ale też w kanałach social mediowych.

Jaki masz budżet?

Pomysłów i narzędzi nam nie zabraknie. Jednak wszystkie wymagają pokrycia kosztów. Powiedz nam, jaki masz budżet, a będziemy w stanie przedstawić Ci realne działania, które pomogą rozwinąć Twoją markę w mediach społecznościowych.

Zaczynamy?

Teraz czas na spotkanie lub rozmowę telefoniczną. Ty podasz nam więcej precyzyjnych informacji na temat produktów lub usług, swojej grupy odbiorców czy dotychczasowych działań w social media. My przedstawimy Ci możliwe działania, jakie podejmiemy w ramach budżetu i w celu osiągnięcia konkretnych rezultatów. Dalej pozostanie już tylko umowa, nasza praca i wyczekiwanie na efekty!