Agencja social media w Twojej okolicy – czy odległość ma znaczenie?

Często, szukając agencji zajmującej się mediami społecznościowymi, wpisujemy w wyszukiwarkę frazę z dokładnym określeniem lokalizacji, np. “agencja social media Wrocław”. Czy miasto w tym przypadku naprawdę ma znaczenie?

Zmiana nawyków w pracy

Jeśli szukasz pracy w swoim mieście, owszem, warto dodać dokładną lokalizację, w innym przypadku… miejsce siedziby prawdopodobnie nie jest istotne. Doświadczenie pandemiczne pokazało nam wszystkim, że mnóstwo rzeczy można robić online. Wielu pracowników z różnych branżach całkowicie przeniosło się na tryb home office.

Spotkania można z powodzeniem organizować przez Internet, bez problemu uda się też zmierzyć czas pracy dzięki licznym, stworzonym do tego aplikacjom. Niektórzy tęsknią za firmowym ekspresem do kawy i owocowymi wtorkami, jednak jesteśmy przekonani, że da się bez nich prawidłowo funkcjonować. Dzięki zmianie całej filozofii pracy, lokalizacja przestała nas ograniczać. Jeśli w jakimś przypadku kontakt bezpośredni jest niezbędny, bez problemu można dojechać na miejsce spotkania.

Efektywna współpraca na odległość

Pisaliśmy już o zadaniach agencji social media – można realizować je wszystkie na odległość, bez żadnych negatywnych skutków, wiemy, bo sami tak działamy. Podczas takiej współpracy kluczowym jest kontakt między dwoma zainteresowanymi stronami. Nie chodzi nam jednak o dobre łącze Internetowe i pełny zasięg sieci (chociaż to też istotna kwestia).  

Ważne, by agencja social media, z którą podejmujesz współpracę, rozumiała potrzeby i misję Twojej firmy oraz była w stanie poświęcić Ci odpowiednio dużo czasu. Wybierając partnera biznesowego, zwróć uwagę na jego dostępność. Zdajemy sobie sprawę, że ogromne portfolio korporacyjnej agencji skutecznie przykuwa uwagę i świadczy o jej bogatym doświadczeniu, lecz ten medal ma dwie strony. 

Duże i szeroko znane firmy prowadzą wiele projektów jednocześnie, więc ich uwaga jest naturalnie rozproszona. Często zdarza się, że jeden specjalista opiekuje się w tym samym czasie dziesiątkami profili społecznościowych. Konsekwencją tego jest mocno ograniczony czas, który może poświęcić Twojej marce.  Oglądałeś “The Office”? Dobry kontakt był podstawą sukcesu Dunder Mifflin w Scranton – dzięki indywidualnemu podejściu do klienta wygrywali starcie z hipermarketami. 😉 

Wychodzimy z założenia, że liczy się jakość, nie ilość. Trudno jest angażować się we wszystko w 100%, gdy nieustannie goni Cię deadline, a 75% spraw musisz zrobić “na wczoraj”, choć dowiedziałeś się o nich dziś.

Jak szukać agencji social media wyłączając kryterium lokalizacji?

Wyszukiwarka Google będzie mieć setki wyników na frazę “agencja social media” – łatwo się zgubić. W ramach wsparcia proponujemy skorzystać z mediów społecznościowych właśnie. Wiele agencji dodaje do swoich publikacji hashtag #agencjasocialmedia – przejrzyj go na Instagramie i Facebooku.

Zobacz, w jaki sposób konkretne agencje prowadzą swoje profile i czy ta strategia do Ciebie trafia. Zwróć uwagę na tekst i identyfikację wizualną. Jeśli podoba Ci się profil jakiejś konkretnej marki, napisz do niej! Zapytaj, czy sami prowadzą swoje profile, czy może korzystają z pomocy specjalistów. Jeśli współpracują z agencją, od razu możesz zapytać o opinię. 

Zapomnij o miejscu siedziby, mamy 2022 rok i bariera lokalizacyjna nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Postaw na dobry research, to pierwszy krok do sukcesu.