algorytm instagrama

Algorytm Instagrama

Może ponieść Wasze treści w na szerokie wody, zapewniając tysięczne wzrosty w statystykach lub wręcz przeciwnie, schować Wasz content w najgłębsze zakątki social mediów. Poznajcie szefa mediów społecznościowych – algorytm Instagrama.

Jak działa algorytm Instagrama?

Niejeden próbował go przechytrzyć, spece od social mediów dwoją się i troją, by wpaść w jego łaski, jednak nie tak łatwo go rozgryźć. Algorytm Instagrama poleca użytkownikom treści, które według niego są atrakcyjne i warte uwagi. Jak je wybiera? W telegraficznym skrócie: kluczowe są dla niego interakcje – im więcej lajków, wyświetleń i komentarzy, tym większe prawdopodobieństwo, że algorytm podłapie Twoje treści i poniesie je dalej, docierając do nowych odbiorców.

Co możesz zrobić, by algorytm Instagrama polubił Twój profil?

  • regularnie (i dużo) postuj, zwróć uwagę w jakich godzinach Twoi odbiorcy są aktywni, żywotność treści to jakieś kilka godzin, warto wykorzystać ten czas i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców; jeśli masz w zwyczaju publikować posty w nocy – koniecznie zmień zwyczaj,
  • używaj celnych hashtagów – nie powtarzaj słów, staraj się dobierać je pod konkretną grupę docelową, nie przesadzaj z ich ilością, optymalnie będzie od 5 do maksymalnie 15 (duża ilość # jest dla algorytmu podejrzana, poza tym wygląda źle w treści),
  • korzystaj z różnych form contentu, masz do dyspozycji zdjęcia+tekst, rolki oraz stories – nie ograniczaj się do jednej; pamiętaj też o udostępnianiu opublikowanych na feedzie treści w stories, czasem content na wallu nam umyka, warto więc przypomnieć o nim w relacjach,
  • wchodź w interakcję ze swoimi odbiorcami, dyskutuj, zachęcaj do polubień i udostępnień, buduj zaangażowaną społeczność,
  • no i… obserwuj trendy!

Trendy na Instagramie

Nie bez przyczyny na naszym blogu staramy się opisywać kolejne trendy w social mediach. Jeśli odpowiednio wcześnie wrzucisz na swoje konta materiał, który realizuje jakiś trend, istnieje duża szansa, że stanie się on viralowy. Dzięki temu Twoje zasięgi poszybują w górę. Algorytm Instagrama lubi, gdy użytkownicy spędzają dużo czasu w aplikacji, a przeglądanie trendy materiałów jest jednym z największych pożeraczy czasu!

Znasz kogoś, kto nie kojarzyłby Ice Bucket Challange? Oprócz rozrywki realizował też misję, prawdopodobnie brali w nim udział… wszyscy! Kilka lat temu na polskich kanałach pojawiło się wyzwanie kuflowe. Kto szybciej wypije kufel piwa na raz, możemy się założyć, że pamiętasz ten piwny spam na tablicach! Trendy, choć czasem niedorzeczne, na dłużej zajmują miejsce w pamięci odbiorców. 

Potrzebujesz deszczu lajków? Stwórz materiał, który wpisuje się w trend. Pod wrażeniem będą nie tylko odbiorcy, ale i algorytm Instagrama (i TikToka również, jeśli udzielasz się w tej aplikacji). Obecnie w sieci krąży tortilla challange. Na czym polega?

Dwie osoby nabierają wody w usta, po czym na zmianę uderzają się wzajemnie plackiem tortilli w twarz. Kto przegrywa? Ten, kto pierwszy wybuchnie śmiechem! Brzmi głupio? Lepiej sprawdź, ile wyświetleń mają filmiki z tortilla challange!

Jeśli te liczby Cię nie przekonują – nic straconego. Znamy kilka innych sposobów, dzięki którym Twoje treści dotrą do nowego grona odbiorców. Odezwij się do nas – wspólnie zwiększymy zasięg Twojego contentu.