Piksel Facebooka, co to?

Czy znasz kogoś ze swojego pokolenia, kto nie ma konta w social mediach? Odpada Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Snapchat, Twitch, Discord, YouTube etc., totalnie nigdzie – znasz? My też nie. 😉 Media społecznościowe to przede wszystkim rozrywka, choć nie należy ignorować ich potencjału biznesowego. Jeśli prowadzisz własną firmę, warto założyć jej profil na najbardziej popularnych kanałach, np. na Facebooku, a zamiast znajomych, niech gromadzi obserwujących.

Działania organiczne

Podstawową, pierwotną funkcją Facebooka, jest komunikowanie się z innymi. W przypadku profilu firmy, jej odbiorcami będą potencjalni klienci. Konto marki jest jej swoistą wizytówką. Bezpłatne działania organiczne budują wizerunek firmy, zwiększają jej zasięgi, co m.in. pozytywnie wpływa na sprzedaż. Zainwestowanie w płatne kampanie jest dla nich dużą siłą napędową.

Reklamy na Facebooku

Dzięki reklamom na Facebooku, Twoja firma może dotrzeć do znacznie większej ilości odbiorców w stosunkowo krótkim czasie. Możesz w ten sposób promować konkretne produkty, wydarzenia, stronę, fanpejdż etc. Ważne jest, by w tych działaniach celnie określić grupę docelową. Zależy nam przecież na dotarciu do konkretnych odbiorców, którzy będą realnie zainteresowani szeroko pojętą działalnością Twojej firmy. Istnieje szereg narzędzi stworzonych przez Metę (i nie tylko), które są w tej kwestii niesłychanie pomocne, jednym z nich jest Piksel Facebooka.

Co to jest Piksel Facebooka?

Piksel fb jest krótkim kodem, który ułatwia śledzenie działań użytkownika. To darmowe narzędzie, które możemy zainstalować na swojej stronie internetowej. Dzięki danym zebranym w ten sposób, możemy skuteczniej optymalizować reklamy. Piksel Facebooka pomaga budować niestandardowe bazy odbiorców, nie tylko w aktualnej kampanii, ale też na poczet przyszłych. To narzędzie ułatwia m.in. remarketing – czyli docieranie do odbiorców, którzy już kiedyś odwiedzili daną stronę.  

Wnikliwa analiza działań użytkowników jest podstawą skuteczności płatnych kampanii. Dzięki Pikselowi Facebooka, targetowanie reklam jest znacznie łatwiejsze. Kod ten jest analogicznym narzędziem do kodu Google Analytics.

Kto powinien używać Piksela Facebooka?

Wszyscy. 😉 To uniwersalne rozwiązanie, przyda się zarówno małym przedsiębiorstwom, by poznały zachowania swoich użytkowników, jak i (a raczej przede wszystkim) dużym firmom z setkami produktów. Piksel staje się praktycznie niezbędny i niezastąpiony, gdy w grę wchodzą reklamy dynamiczne. Dzięki danym z Piksela można je odpowiednio skonfigurować, będą generowały się automatycznie w oparciu o szablon i wgraną bazę produktów.

Na Meta Business Suite znajdziesz najbardziej aktualne informacje i wskazówki, jak zainstalować i skonfigurować Piksel. Dzięki niemu możesz zapomnieć o ręcznym ustawianiu grupy odbiorców. Korzystanie z powszechnie dostępnych i skutecznych rozwiązań, to rozsądna i optymalna strategia, która pomoże Twojej firmie osiągać coraz lepsze wyniki. Rozwój jest prymarnym celem w prowadzeniu własnego biznesu.