Czy współpraca z agencją social media się opłaca?

Kto prowadzi kanały social media Twojej firmy? Robisz to osobiście? Zleciłeś dodatkowe zadania swoim pracownikom? A może współpracujesz z agencją social media? 

Według nas, najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z agencją social mediową, dlaczego? Rozważmy tę kwestię w kilku aspektach.

Oszczędność czasu 

Dzięki nawiązaniu współpracy z agencją, nie musisz poświęcać czasu na prowadzenie firmowych kont w mediach społecznościowych, specjaliści robią to za Ciebie. Jeśli kiedyś próbowałeś swoich sił jako ninja (social media ninja), wiesz jak długo trwają podstawowe działania w tym zakresie. Samo tworzenie contentu to już kilkanaście godzin tygodniowo. Moderacja profili, generowanie ruchu, czy grafika – to dopiero wierzchołek góry lodowej. 

Pamiętaj: by efektywnie prowadzić social media, musisz być na bieżąco. Wbrew pozorom, śledzenie trendów i korzystanie z nich w praktyce, jest czasochłonne. Właśnie, praktyka. To kluczowy element w każdej branży. Edukacja i doświadczenie to fundamenty sukcesu. Pracownicy agencji są wyspecjalizowani w konkretnych działaniach, mają wiedzę i umiejętności, potrafią odpowiednio analizować dostępne dane, wyciągać trafne wnioski i według nich korygować działania – to wszystko dzięki praktyce (często wieloletniej).

Wiemy, że czas jest bardzo cenną walutą. Ten zaoszczędzony, możesz wykorzystać na własny rozwój – skupić się na zadaniach, w których się specjalizujesz i które Cię interesują.

Oszczędność pieniędzy

Czy możesz zaoszczędzić pieniądze, zatrudniając firmę z zewnątrz, zamiast prowadzić działania we własnym zakresie? Paradoksalnie tak. 

Agencja social mediowa to zespół specjalistów, z ich pomocą Twoja firma może wiele zyskać. Dzięki analityce (badanie trendów, wzrostów i spadków), doskonale wiedzą, co, gdzie i w jaki sposób promować, by osiągnąć zamierzony cel. 

Nie trać pieniędzy na nieefektywną komunikację i nieudane reklamy, postaw na know-how specjalistów. Dzięki sprawnej komunikacji i przemyślanym kampaniom Twoja firma m.in.: 

  • dotrze do nowych odbiorców,
  • zbuduje pozytywny wizerunek w sieci,
  • wzmocni świadomość marki na rynku,

…a efektem sumarycznym wszystkich działań, będzie zwiększenie dochodów. 

Mniej stresu

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym powodem, dla którego warto nawiązać współpracę z agencją social media, jest… Twój komfort. Zlecanie pracy innym podmiotom automatycznie zmniejszy ilość Twoich obowiązków. 

Umowa z agencją social media pozwoli Ci skupić się na własnych priorytetach. Na początku wspólnie ustalicie cele (tutaj pisaliśmy jak rozpocząć współpracę z agencją social mediową), a później specjaliści zajmą się ich realizacją. Zapomnij o moderacji, o kryzysach (które z niewiadomych przyczyn zawsze wybuchają w weekendy)
i o tworzeniu treści. Skup się na swoich priorytetach, nie musisz wszystkim zajmować się sam. 

Wiemy, że  współpraca z ekspertami jest korzystna na wielu płaszczyznach, zwłaszcza, gdy obie strony nadają na tych samych falach. Warto jest znaleźć takich partnerów biznesowych, z którymi znajdziesz też wspólny język – to właśnie on jest podstawą skutecznej komunikacji.