rolka na instagram

Rolka na Instagramie – darmowe programy do ich edycji

Ile może trwać rolka na Instagramie? W jakich aplikacjach można ją stworzyć? Ig to nie jedyne miejsce, w którym możesz to zrobić zupełnie za darmo!

Pamiętacie nasz wpis o tym, dlaczego warto dodać do strategii komunikacji krótkie formy wideo? Rolka na Instagramie, Facebooku czy TikTok może być boosterem zasięgu! Treści audiowizualne nadal klikają się świetnie. To co, zaczynamy produkcję rolek?

Ile trwa rolka na Instagramie?

Obecnie maksymalny czas trwania rolki to 60 sekund, jednak można przewidywać, że w przyszłości się zwiększy. Wcześniej TikToki również mogły trwać tylko minutę, obecnie maksymalny czas nagrania w tej aplikacji to aż 3 minuty. 

Z powodu tych ograniczeń, warto dobrze zaplanować treści. Na początek idea: 

  • co chcesz pokazać na rolce – np. nowy produkt, wydarzenie, making of
  • jaki jest jej cel – np. sprzedaż, ocieplenie wizerunku, przekazanie informacji
  • komu chcesz coś zaprezentować – zawsze miej na uwadze grupę, do której adresujesz jakikolwiek komunikat
  • w jaki sposób chcesz to zrobić – ekspert przedstawiający jakąś rzecz/informację, krótkie nagrania z wydarzenia, film z produktem modelowym w ciekawym anturażu, a może seria zdjęć wyświetlana w rytmie muzyki? 

Pamiętaj, że ogranicza Cię tylko (i aż) trzy rzeczy: czas, wyobraźnia i… umiejętności. Nagrywanie rolek, to nic skomplikowanego. Tworzenie atrakcyjnych, jakościowych reelsów wymaga już pewnej wprawy. Dobrze wiesz, że między planem, a jego realizacją jest jeszcze długa droga, czasem wyboista. Spokojnie, plus jest taki, że z każdą kolejną rolką będzie coraz lepiej. 

Na początku zacznij od prostych nagrań i na nich… ucz się sztuki montażu. Owszem, dobry montaż to sztuka. Wiemy, że zarówno TikTok jak i Instagram, oferują opcje edycji już podczas nagrywek. Proponujemy jednak zgłębić temat edycji i sprawdzić opcje darmowych i prostych w obsłudze aplikacji.

CapCut

To narzędzie dostępne jest w App Store i Sklepie Play. Korzystanie z niego jest darmowe, chociaż ma w ofercie kilka opcji premium. Potniesz w nim film, złożysz kilka nagrań w jedno, ułożysz zdjęcia w kolejce, tworząc z nich jeden film,skorzystasz z efektownych przejść, czy gotowych filtrów oraz efektów. Aplikacja jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, a finalny produkt może Cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć! Wachlarz opcji jest szeroki, warto poświęcić odrobinę czasu i wypróbować wszystkie. A co, jeśli nie masz obecnie wolnej chwili na naukę?

Sprawdź opcję “ShortCut”. CapCut udostępnia w niej gotowe szablony – zaznaczasz odpowiednie nagrania/zdjęcia z galerii, klikasz wybrany schemat i voila! Rolka na Instagram gotowa.

InShot

Inną opcją jest aplikacja InShot, dystrybuowana na Google Play i App Store. Tak jak w CapCut, znajdziesz w niej ciekawe przejścia, potniesz nagrania, skorzystasz z filtrów i efektów. InShot również posiada własną bazę muzyki. To narzędzie pozwala również na umieszczanie tekstów i naklejek w dowolnych miejscach filmów.

CapCut i InShot to funkcjonalne aplikacje, dzięki którym może powstać atrakcyjna rolka – prosto na Instagram. To doskonałe narzędzia do tego, by zacząć swoją przygodę z montażem, zwłaszcza, że jedyna inwestycja, jaką musisz poczynić, to czas. Brakuje Ci go? Odezwij się do nas, możemy pomóc Ci nie tylko w tworzeniu atrakcyjnych rolek!